Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Городище

27.01.2012 220 Коментарі

Істоіря духовного життя Городища налічує декілька церков: Михайлівську (1844 р.), Покрівську (1742 р.), Преображенську (1846 р.) та церкву в ім’я Архідиякона Стефана (1858 р.).

Городище — місто, районний центр Городищенського району Черкаської області. Городище розкинулось на берегах тихоплинної річки Вільшанки, правої притоки Дніпра. Перша писемна згадка належить до ХVI століття. Але історія поселення набагато древніша. У 1527 р.

Городище було спалене монголо-татарами і відновлене лише через століття і належало Конецпольському. Місто розвивалося і в 1793 році стає волосним центром Черкаського повіту. Городище належало графу Потоцькому, який подарував його своїй племінниці Браницький, а та своїй дочці – дружині графа Воронцова. Потім в Городищі було головне управління маєтками графа Михайла Воронцова та його племінниці Катерини Балашової. Визначною подією в історії міста було будівництво між Городищем і Млієвом механічного і цукрового заводів братів К. і Т.Яхненко та Ф. Симиренко. З Городищем пов’язані такі видатні діячі як: поет-байкар П.П.Гулак-Артемовський, композитор та співак С.С. Гулак-Артемовський, Т.Г.Шевченко, М.П. Драгоманов, М.І.Костомаров, П.П.Чубинський, знамениті садівники Лев Платонович та Володимир Львович Симиренки та багато інших.

Істоіря духовного життя Городища налічує декілька церков: Михайлівську (1844 р., православна церква побудована в формах неоготики), Покрівську (1742 р.), Преображенську (1846 р.) та церкву в ім’я Архідиякона Стефана (1858 р.).

Городище

Свято-Михайлівська церква

У Л. Похилевича сказано: “В самому містечку – три приходські церкви: Михайлівська мурована з такою ж дзвіницею, готичної архітектури,побудована в 1844 році на кошти покійного князя Михайла Воронцова. До цього часу на цьому місці існувала церква Богородична, про стан якої, рівно як і інших городищенських церков,на початку минулого століття можна читати в візитах Смілянського деканату за 1741 і 1746 роки. Із них між іншим видно, що Богородична церква побудована 1728 роках, була дерев’яна, з трьома куполами, що” дзвіниці особливої не було, а два дзвони висіли на стовпах” та ін. Михайлівська церква зарахована до третього класу і має 35 десятин землі. Покрівська дерев’яна побудована в 1742 році, але фундаментально виправлена в 1847 році з дзвіницею. По штатах зарахована до п’ятого класу. Преображенська дерев’яна, на утриманні прихожан, так як вона не увійшла в штат. Вона побудована в 1846 року на місці старої, з 1722 року побудованої. Крім цих церков, в 3-х верстах від Городища і на такій же відстані від с. Млієва на заводі знаходиться згадувана церква Стефанівська, побудована Стефаном Яхненком…”

Преображенська церква

Преображенську церкву в 1933 році закрили і використовували як зерносховище, в кінці 40-х розібрали, а матеріали використали для побудови колгоспних комор. Після того як церква була зруйнована, прихожани купили хатину, яка стоїть і досі, і там продовжувались служби. У 1992 році в день храмового свята церква була силою відібрана у православних.

Покровська церква

Покровська церква була теж зруйнована в радянські часи. Зараз на її місці побудовано каплицю, закладено парк та встановлено меморіальний знак на честь Героїв Чорнобиля.

Стефанівська церква

Стефанівська церква міста Городища була була відбудована в 1998 році. Свято-Михайлівська церква була в 1933 році закрита, дзвіницю зруйнували. Приміщення церкви використовували як склад, зерносховище (що цікаво зерно постійно прростало) та кінотеатр. В 1941 році церква знову стала діючою.

2 липня 1961 року представник влади під приводом перевірки справності електрики відібрали у місцевого священика ключі. В короткі строки було вивезено церковне майно, ікони понищено, а те що залишилося склали на горищі місцевого відділу міліції. Злочинцям та правопорушникам, затриманим на 15 діб, як покарання, давали сокиру та вимагали рубати церковне майно на дрібні трісочки. Проте, деякі ікони все ж збереглись до нашого часу.

В 1989 році на прохання віруючих приміщення церкви, що на той час використовувалось як спортзал, було повернуто. Споруда перебувала у жахливому стані,розписи покриті кількома шарами фарби та штукатурки. Але завдяки громаді та енергійному священику Івану Жигало восени цього ж року в храмі знову зазвучала молитва. Отець Іван розповів, що не зважаючи на товстий шар фарби на стелі храму чітко проступили обриси голуба, якого можна зараз побачити на фоні чудового розпису, а малярі та художники, які проводили реставрацію зізнаються, що аналогів розпису ніколи і ніде не зустрічали. Розпис “Страшний суд” охоплює площу близько 100 кв. метрів.

Поблизу церкви є парк ,в якому знаходиться незвичайна композиція дерев’яних скульптур “12 місяців”.

Городище

Також у Городищі на хуторі Набоків є дерев’яна церква на честь святителя Миколая Чудотворця.

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Avatar
Геннадій 07.07.2022 22:56 Відповіcти
Взагалі про церкви не знаю що і як, але відчувається в місті без духовність. Люди трошки байдужі, не дається духовна освіта їм, відчувається страх-люди бояться. ЖД занедбаний, навіть туалету нема, водопроводу тим більше. Відчувається така старість як при радянському союзі. Але є багато можливостей. Наприклад є плотина яку можна обладнати під електростанцію і все місто може, або ж частина забезпечуватися електроенергією. А якщо її ще збільшити і оновити то і прилеглі села теж можуть безкоштовно користуватися енергією. Те ж саме і жд це взагалі дуже прибуткове місце, але чомусь в Україні це не так в тому числі і в цьому місті. Взагалі у світі, сфера послуг - це сама прибуткова сфера діяльності зі всіх. Якщо розвернути мотивацію не собі в карман, а для людей і про людей, то все взагалі змінюється. І гроші з'являються і потрібні люди приходять і ті.
Avatar
Б.Т.Т. 01.04.2021 02:42 Відповіcти
Моя Мала Батьківщина. Люблю її садки і старі села із сторічними хатами-це зігріває душу... Прикро що після 7 років війни з росією в центрі України панує московський патріарзат-а саме в Мизайлівській церкві. ГАНЬБА!!! Чи ми зовсім дурні люди чи так ницо себе не поважаємо,чи манкурти без роду і племені?! Бог в душі і на небі ! І для цього не треба носить копійчину ,бо там не церква вже ,а копійчину окупанту на патрони -вбивати наших захисників українських військовослужбовців. І на сьонодні близько 15 тис загиблих військових.... Будьте гідними носить націю українців! Не дайте себе одурманити кацапським "опіумом"!!! Українці Думайте кому молитесь і віддаєте гроші!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Олександр 05.02.2021 14:11 Відповіcти
Тут я народився і прожив 17 років. В Святомихайлівській церкві я займався волейболом і легкою атлетикою. Ми не раз вилазили на хори і дійсно на стелі проглядалися образи.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*