Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Качанівка

28.01.2012 7

Качанівка — селище Ічнянського району Чернігівської області. Знаходиться на лівому березі безіменної річки, яка через 5 км впадає в річку Смош.
У 1770 р. село придбав генерал – губернатор П. Румянцев- Задунайський, який почав тут будівництво садово- палацового комплексу.

За проектом московського архітектора Карла Бланка український зодчий Максим Мосцепанов звів розкішний палац та спланував регулярний парк при ньому. Архітектура палацу цього періоду належить до стилю романтичного напрямку, притаманного спорудам XVIII — поч. XIX століть.

У 1808 р. Румянцев продав маєток поміщику Г.Я. Почеці та його дружині Парасці Андріївні. За нових власників садиба переживає другий будівельний період. Розширюється територія садиби, палац перебудовують у стилі російського класицизму, зводять нові будівлі, закладають пейзажний парк. Після смерті Григорія Яковича в 1824 році маєток успадкував син його дружини від першого шлюбу Григорій Степанович Тарновський, і понад 70 років садиба належала Тарновським.

У 1897 року Василь Тарноіський був змушений продати викохану садибу мільйонеру-цукрозаводчику Павлу Харитоненку. Був капітально відремонтований і частково перебудований палац, який набув сучасного вигляду: з’явилися нові садибні будівлі, більшість із яких збереглась до наших днів; повністю змінилися інтер’єри, для виконання робіт запросили модного на той час московського живописця Авґуста Томашку.

Останніми господарями садиби протягом 1914—1918 рр. була старша донька «цукрового короля» Олена та її чоловік Михайло Олів. За їхніх часів садиба, як і раніше, процвітала. Тут містилися картинна галерея, велика бібліотека, шанувалися кращі традиції минулого, гостювали цікаві люди (зокрема, в червні 1915 року садибу відвідали художники М. Добужинський і К. Петров-Водкін. Попри це культурне життя Качанівки поступово завмирало.

У 1918 року садибу націоналізувала радянська влада. У 1925—1933 рр. у Качанівці діяла дитяча комуна ім. Воровського.
Під час радянсько-німецької війни на території садиби перебували евакуаційні госпіталі № 2030 і № 6050, а в повоєнний час — шпиталь для одужуючих інвалідів, про що свідчить меморіальна дошка на будинку адміністрації.
Згодом, до 1981 року, садибний комплекс використовували в оздоровчо-лікувальних цілях.

Указом Президента України від 27 лютого 2001 року заповіднику надано статус Національного.
У заповіднику проводять наукову, пошукову, дослідницьку, культурно-просвітницьку й експозиційну роботу. Зусиллями нащадків колишніх господарів садиби Тарновських, що проживають у Великобританії, Німеччині, Києві, створено й активно діє Міжнародне товариство «Друзі Качанівки», яке ставить за мету залучення коштів і спонсорів для відродження палацово-паркового ансамблю та перетворення його на міжнародний культурний центр.


 

 


Переглянути Качанівка на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*