Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Покорщина

29.01.2012 49

Покорщина – так називають садибу Дараганів (полковника Юхима Дарагана і Віри Розумовської), середини 18 ст. В даний час являється передмістям Козельця.

Наталья Розумиха придбала садибу для прийому у 1744 році невістки — російської імператриці Єлизавети. Пізніше подарований власницею у посаг доньці Вірі (дружині київського полковника Юхима Дарагана).

Існує принаймні дві версії виникнення назви Покорщина. Але сама вірогідніша наведена у книзі “Забутою Україною”* в розділі “Кобилецькі дива” описується місце, де дочка Петра I таємно виходила заміж за людину, що увійшла до історії як граф Розумовський. Але тоді він був сином звичайної шинкарки, яка чекала на ґанку біля свого будинку закінчення церемонії. Чого вона чекала? За давньою традицією невістка після вінчання повинна “підкоритися” матері свого чоловіка. З вікон хат підглядали сусіди, всі хотіли побачити. Царська дочка повинна поклонитися простій шинкарці! І вона поклонилася. З тих пір те місце так і називається – Покорщина.
Приїзд Єлизавети (в 1744 р.) став для нашої країни історичним, вражена теплим прийомом простого люду і козацької старшини, вона дала наказ відродити на Україні гетьманство.

Садиба включає житловий будинок (один з кращих зразків українського бароко), флігелі та кам’яницю. Придбаний свого часу Наталкою Розумихою до приїзду імператриці Єлизавети, цей будинок приймав петербурзьких гостей. Але сама Розумиха в будинку не жила.
Незважаючи на те що це пам’ятка національного значення, будинок та територія садиби в жахливому стані. Відновлення було включено до плану реставрації на 2008 рік, але як бачимо зовсім нічого не зроблено.

Кам’яниця Дараганів, унікальна господарська будівля (комора) 18 ст.. Збудована київським полковником Юхимом Дараганом. Використовувалася для зберігання зброї, а також як скарбниця Київського полку.
Кам’яниця збереглася до нашого часу, майже не ушкодженою.

Джерело:
*Автори – доктор історичних наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська Академія” отець Юрій Мицик; заслужений журналіст України, письменник-краєзнавець Микола Чабан; кандидат геолого-мінералогічних наук, письменник Юрій Шковира та журналіст Борис Матющенко.

Посилання:
Садиба “Покорщина” на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Покорщина на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*