Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ніжин. Поштова станція

29.05.2022 66

Єдиний в Україні Музей “Поштова станція”.

Музей було відкрито 1993 року в одній з будівель комплексу поштової станції – пам’ятки архітектури ХVІІІ ст., що сбереглась до наших днів. Через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей. Тут зупинялися на перепочинок Михайло Ломоносов, Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов, Тарас Шевченко, Володимир Даль, Євген Гребінка.

Ніжин. Поштова станція

У двох кімнатах розташувалася експозиція: макет станції ХІХ ст., марки, конверти, листівки та старовинні речі подорожнього побуту – чорнильниці, лампи, під дужні дзвоники, свічники.

Ніжин. Поштова станція

Кімната станційного наглядача. На стіні висить карта поштових трактів, стоїть старовинний стіл, лави, скрині, дорожні валізи. Також куточок для проїжджаючих з самоваром, чайним посудом.

У цьому будинку 25 жовтня 1860 р. в сім’ї поштаря народився і провів дитячі роки видатний український художник-баталіст, академік Микола Семенович Самокиш. В експозиції представлені різноманітні матеріали про життя і творчість художника та його учнів.

У ХVІІ – ХVІІІ ст. Ніжин було одним з найбільших торговельних міст на Лівобережній Україні, населення якого перевищувало населення Києва. Через Ніжин проходили головні поштові тракти на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, в Крим.

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для отримання інформації про помешкання, та натисніть щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування. А ще з промокодом: PROMO1 до 10.08 знижка 10%.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*