Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ржищів

04.01.2012 91

Ржищів – село Кагарлицького району, Київської області. Коли і ким заснований Ржищів та і походження самої назви невідомо.
Перша історична згадка про городище відноситься до 1151 року, про фортецю Іван записано в Іпатіївському літописі. В ньому відображена боротьба Мономаховичів і Ольговичів за Київський престол. В 1241 р. городище Іван був зруйнований Батиєвою ордою.
На місці Іван-города виникло нове поселення – Ржищів, перші відомості про яке маємо лише в 1506 році.

Ржищів

Троїцька церква, 1853р.

Ржищів Ржищів
Ржищів Ржищів

1569 р. Ржищів підпав під владу шляхетської Польщі. За часів визвольної війни Ржищів був сотенним містечком Канівського полку, яки приймав участь у боях з польською шляхтою. Також біля Ржищева загін Максима Кривоноса дав бій шеститисячному війську магната Яреми Вишневецького. Повстанці розібрали переправу на Дніпрі, по якій мали переправлятися польські війська, а потім примусили противника відступити аж до Чернігова. 1653 р. тут велися переговори з Богданом Хмельницьким про перехід козаків в підданство Росії. Після Переяславської Ради у січні 1654 р. місцеві жителі склали присягу на вірність Російській державі.

Ржищів Ржищів

Спасо – Преображенській жіночий монастир відноситься до Української Православної Церкви. Заснований в 1626 р. Воронигами для підтримки гнаного тоді Православ’я на Україні, а в 1852 р. перетворений в жіночій монастир. Доля цього монастиря сумна що тут тільки не було за радянського союзу і дитячий табір і техпроф училище, збереглися тільки келії кінця 18 ст. і то в жахливому стані. Але громада пильнує за територією. Церкви як такої немає, в приміщенні зроблений маленький іконостас і алтарна частина і все. Монашки молоді і привітні. З радістю нам показали свою “церкву” і запропонували написати записочки з ім*ям для служби. Знаходиться, вул. Воровского, 42.

Ржищів

Ще с Ржищева дістатися на човні, або взимку по льоду до Покровської церкви, яка була затоплена в селі Гусинці.

Гусинці. Затоплена церква Гусинці. Затоплена церква

 


Переглянути Ржищів на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*