Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Пилипець

04.02.2021 49

Пилипець – популярний гірськолижний курорт з трьома бугельними витягами та трасами різного рівня складності, обладнаними на горах Гимба та Ряпушка.

Пилипець (угор. Fulopfalva) – одне з найбільших сіл Міжгірського р-ну, Закарпатської області розташоване на висоті 700-750 м н.р.м за 12 км від залізничної станції Воловець. Через село протікають р. Плошанка, а також потоки Пилипчик та Студений.

Перша письмова згадка про село сягає 1463 р., тоді воно мало назву Верпелепець. За легендою поселення заснував вівчар Пилип.

Пилипець

В 15 ст. ці землі належали феодалам Урмезеям, з 1467 р. – Довгаям, а з середини 17 ст. – Жигмонду Ліпчаю. Після поразки повстання 1703 – 1711 рр. село входить до володінь магнатів Телекіїв. В 1872 р. починаються роботи зі спорудження залізничної колії ЛьвівМукачево та численних лісопилень, що значно пожвавило життя пилипчан та загалом цієї частини Закарпаття. Проте робочих місць не вистачало, тому селяни змушені були емігрувати.

Гірськолижний курорт

Нині Пилипець – популярний гірськолижний курорт з трьома бугельними витягами та трасами різного рівня складності, обладнаними на горах Гимба та Ряпушка. Траса “Затишок” з витягом ВЛ-600 має довжину спуску 700 м, перепад висот – 150 м, ширину – 100-200 м. На гору Гимба (1497 м) ведуть витяги “Боржавські полонини” – найдовший швидкісний витяг з двомісними бугелями в Українських Карпатах – довжина спуску 1500 м, перепад висот – 402 м та “Магура” – довжина спуску 900 м.

Із архітектурних пам’яток села привертає увагу дерев’яна церква Різдва Богородиці другої половини 18 ст. Відомо, що храм був перебудований в 1841 р., а на початку 21 ст. відреставрований. Поруч з церквою знаходиться двоярусна дзвіниця в верховинському стилі другої половини 18 ст.

На верху бабинця є зображення годинника, що є досить рідкісним явищем для храмів такого типу. Час на годиннику показує час початку літургії в храмі. До 1947 р. храм належав греко-католикам, а після ліквідації ГКЦ був переданий православній церкві. В 1990-х рр. довкола храму виник конфлікт, оскільки православні та греко-католики мали почергово проводити служби. Врешті православна громада побудувала поряд нову церкву.

Пилипець
Експонатом Музею народної архітектури та побуту НАН України в Пирогово (на околицях Києва) є водяний млин кін. 19 – поч. 20 ст. перевезений з с. Пилипець.

 

Пилипець

 

Музей дерев`яних церков

З 2007 р. в селі діє Музей дерев`яних церков. Експозиція музею нараховує близько 30 храмів Верховини, Хустщини та Прикарпаття. Засновник музею Ю.Бедринець, автор експонатів А.Воробець.

Пилипець. Музей дерев`яних церков

Від с. Пилипець можна дістатися до відомого серед справжніх цінителів природних пам’яток – водоспаду Шипіт.

Водоспад Шипіт

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*