Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ужгород, площа Євгенія Фенцика та набережна

21.12.2011 139

Театральна площа (площа Євгенія Фенцика)

Готель “Корона”, збудований в 1908 р. Сьогодні на будівлі слова “KORONА” вже немає, оскільки в його приміщеннях розташована Ужгородська філія МАУП ім. А. Волошина (пл. Фенцика, № 5).

Ужгород. Готель «Корона» Ужгород. Готель «Корона»

Праворуч знаходяться будівлі, на перший погляд, в дусі радянських часів, а насправді – яскравий приклад чехословацького конструктивізму – пасаж “короля взуття Томаша Баті” – т. зв. пасаж Баті, через який також можна потрапити на вулицю Волошина та ще й полюбуватися або навіть придбати полотна сучасних закарпатських художників.

Ужгород. Пасаж Баті Ужгород. Пасаж Баті

Будівля колишньої синагоги (1904 р.) споруджена у псевдомавританському стилі на кошти общини ортодоксальних євреїв-ашкеназів за проектом Д. Паппа та С. Ференца (пл. Фенцика, №10). Одна з найбільших синагог у Європі була розрахована на 800 місць.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога

Привертають до себе увагу фасад, викладений клінкерною цеглою та червоними керамічними плитами, а також портали вікон, обрамлені штучним червоним мармуром. Арки всередині будівлі виготовлені з білого мармуру.
Цікаво, що до синагоги ходили не лише євреї, але й представники інших конфесій.
З середини 1950-х рр. тут діє філармонія, де знаходиться один з найкращих в Україні орган з трьома клавіатурами та 2250 трубами.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога

У 1974 р. поряд було добудовано триповерховий корпус філармонії,де розміщується малий зал на 360 місць, зали для репетицій та інші приміщення.
Збереглася також будівля колишнього равинату, де сьогодні діє філія банку.

Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога Ужгород. Синагога

Поряд знаходиться одна з перших в Україні дитячих залізниць, що починає свій маршрут з центру міста і тримає курс до чудового старовинного парку Підзамковий та перший в Закарпатті театр, приміщення якого нині займає ляльковий театр “Бавка” (пл. Фенцика, №8).

Ужгород. Дитяча залізниця

Ужгород. Дитяча залізниця Ужгород. Дитяча залізниця

Зародження професійного театру в Ужгороді відбулося 7 липня 1920 р., а в 1921 р. Микола Садовський ставить тут першу виставу за твором Котляревського “Наталка-Полтавка”.

Ужгород. Театр

Ужгород. Театр Ужгород. Театр

Пішохідний міст

Для кращого огляду Ужгорода варто зупинитися на пішохідному мості, звідки можна насолодитися найдовшою в Європі і третьою за довжиною у світі липовою алеєю (2,2 км) на Набережній Незалежності, яку було висаджено ще у 1928 році. Цвіте алея все літо, оскільки тут зібрані різні сорти лип.
В 2009 р. на протилежному березі була висаджена алея сакур, що також вважається найдовшою в Європі.

Ужгород. Пішохідний міст Ужгород. Пішохідний міст

Набережна Незалежності

Будинок колишньої жіночої гімназії збудований в 1912 р. у еклектичному стилі. Сьогодні тут знаходиться Лінгвістична гімназія ім. Т.Г. Шевченка (наб. Незалежності, №4)

Ужгород. Жіноча гімназія

Ужгород. Жіноча гімназія Ужгород. Жіноча гімназія

Будинок Національного банку (1934-1936 рр.) у стилі пізнього конструктивізму (пл. Пушкіна, №1).

Ужгород. Національний банк

 

Де зупинитись в Ужгороде

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання. Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*