Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Горяни

25.11.2011 55

В Горянах знаходиться одна з найстаріших архітектурних пам’яток України загальноєвропейського значення – церква св. Анни або Горянська ротонда.

Горяни – передмістя Ужгорода, яке раніше було окремим селом. Назва населеного пункту походить від слова “горяни” – гірські мешканці.
В Горянах знаходиться одна з найстаріших архітектурних пам’яток України загальноєвропейського значення – церква св. Анни або Горянська ротонда.

Після реставрації церкви у 1911 р. вчені дійшли висновку, що ротонда відноситься до 10-11 ст., а наприкінці 60-х рр. угорські дослідники виявили схожіть Горянської ротонди і двох ротонд в угорських селах Кісомбор та Корчо, що підтверджує дату побудови 11ст.

Горяни. Горянська ротонда Горяни. Горянська ротонда

Церква складається з двох частин: ротонди 11ст. у формі округлого шестигранника зі стінами товщиною 2,5 м та маленькими вікнами-бійницями, що свідчить про оборонний характер споруди та прибудови до ротонди с західного боку 15 ст.

У 15 ст. частину ротонди було розібрано та прибудовано прямокутний неф церкви Св. Миколая, а саму ротонду перетворено на вівтарну частину храму. У 1912 році над західним фасадом церкви надбудовано дерев’яну дзвіницю.

Горяни. Горянська ротонда Горяни. Горянська ротонда

Внутрішні стіни ротонди розписані у 13-15 ст. північно-італійськими майстрами. Неф також має фрески характерні для готичного живопису Німеччини, Австрії та Чехії.

Горянська ротонда розташована на високому пагорбі оточеному валами, які, ймовірніше, свого часу захищали тут замок, а ротонда була замковою каплицею.

Деякі історики припускають, що історія Ужгорода починається саме з Горянської гори, а не від Замкової.

 

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*