Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

#5 Сокирниця – Тячів – Солотвино – Ясіня

21.11.2017 150

З Хуста їдемо по трасі М23 до села Сокирниця і далі маршрут насичений найстарішими готичними архітектурними пам’ятками, що входить до відомих дерев’яних церков району.

П’ята частина мандрівки по Закарпаттю, продовження маршруту Мужієво – Бене – Квасово – Виноградів – Королево – Хуст. З Хуста їдемо по трасі М23 до села Сокирниця і далі маршрут насичений найстарішими готичними архітектурними пам’ятками, що входить до відомих дерев’яних церков району (Сокирниця, Данилово, Крайниково, Олександрівка), яки ми подивимось по цьому маршруту. А також відвідаємо найбільше з солених озер, Кунігунда та побуваємо в селі Ділове де розташований геодезичний знак та стела географічного центру континентальної Європи.

Сокирниця
(48°7′27″N 23°23′59″E)

В селі Сокирниця збереглася церква Святого Миколи Чудотворця. Це один з найстаріших готичних архітектурних пам’яток, що входить до четвірки відомих дерев’яних церков району (Сокирниця, Данилово, Крайниково, Олександрівка), яки ми подивимось по цьому маршруту. Біля церкви стоїть висока каркасна дзвіниця бойківського стилю зведена в 1770 р.

Сокирниця

По дорозі можна ще заїхати у село Боронява на невеликій річечці Боронява (притока Тиси), за 7 км від міста Хуст. Де оглянути головну пам’ятку села є Василіянській монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Крайниково
(48°7′10″N 23°26′26″E)

В Крайниково знаходиться дерев’яна Михайлівська церква, 1668 р. є унікальним зразком архітектури марамороської дерев’яної готики 17-18 ст.

Крайниково

 

Данилово
(48°8′51″N 23°27′31″E)

В центрі Данилово на пагорбі стоїть струнка дерев’яна двозрубна Миколаївська церква, 1779 р. Частково збереглися розписи 1828 р. художника І.Корнмаєра, тому що, підвищена вологість у храмі знищила майже весь розпис. Нажаль ікони з іконостасу були викрадені під приводом реставрації.

Данилово

Олександрівка
(48°8′15″N 23°30′36″E)

Олександрівка відома тим що тут добували ропу – воду з великою концентрацією солі. Зберігся храм св. Параскеви походить з 15 ст. (нижні бруси зрубів), а основна споруда збудована в 1753 р. В гармонійному ансамблі з храмом зведена двоярусна дзвіниця. Щоб потрапити до середини потрібно зателефонувати бібліотекарці, яка відкриє церкву для екскурсії: тел. +38(03142)73161

Олександрівка

Вишково
(48°1′44″N 23°25′55″E)

Вишково розташоване на лівому березі р. Тиса біля кордну з Румунією. Переважну більшість населення Вишково складають угорці. В історичних джерелах є інформація, що неподалік Вишково на горі Вар-Гедь (або Вар-Хедь), що означає Замкова, піднімалось укріплення, яке поряд із фортецями Хуста, Королево і Севлюша контролювало водну дорогу по Тисі, але нажаль нічого не збереглось.
У другій половині 13ст. у Вишково була споруджена одна з перших в Закарпатті кам’яних церков, яка виконувала оборонні функції. Спочатку храм належав римо-католицькій громаді, а згодом прихильникам кальвінізму. Реформаторський костел св. Миколая зберігся до наших днів і є оригінальним пам’ятником архітектури.

Вишково

Тячів
(48°0′58″N 23°34′19″E)

Місто Тячів з цікавою історією, тут з давніх часів діють три церкви: Реформатська церква 15 ст. з годинником на вежі (вул. Незалежності/Леніна, №29)., Римо-католицька церква св. Стефана, 1780 р. (вул. Незалежності/Леніна, №27) та Греко-католицька церква була збудована у 1852 р. (вул.Кошута, №91).

Нижня Апша
(47°59′51″N 23°50′18″E)

Нижня Апша, як і сусідні села Середнє Водяне (Середня Апша) та Верхнє Водяне (Верхня Апша), була заснована на “волоському праві”, виходцями з балканської Валахії. Населення тут і нині розмовляє румунською мовою. Сучасне село вражає своєю забудовою – в основному це величезні дво-, три- та чотириповерхові будинки з такими ж височенними металевими огорожами, якраз серед таких “будівельних потвор” стоїть одна з найдавніших дерев’яних пам’яток Закарпаття – двозрубна Миколаївська церква (1604 р, п. п. 18 ст.).

Нижня Апша

Середнє Водяне
(47°58′46″N 23°54′1″E)

Тут збереглися дві закарпатські дерев’яні церкви, присвячені святому Миколаю. Церква Св. Миколи (“горішня”, або “верхня”), 1428 р. з перебудовами 1600 р., 1760 р. – один з найстаріших храмів у Потиссі. Церква має риси готичної архітектури. Церква Св. Миколи (“долішня”, або “нижня”) побудована з масивних дубових брусів у середині 17 ст.

Середнє Водяне
 

Солотвино
(47°57′20″N 23°52′16″E)

Головною особливістю селища є копальні, де видобувають кам’яну сіль. Видобуток солі на цій території існував ще за часів завоювання Дакії римським імператором Трояном (2 ст. н. е.). Солотвинська сіль користувалася великим попитом у країнах Центральної Європи. Для відправки цього цінного продукту в інші регіони існував спеціальний шлях, на якому були розміщені цілі гарнізони королівських військ. Склади солі були у Вилку, Тарканій, Токаї, Сольноке.
Нині Солотвино відоме Українською алергологічною лікарнею та мінералізованими озерами. На базі Української алергологічної клініки лікують бронхіти, астму, алергію за допомогою тепло й електролікування, питної терапії, масажу.
Солотвинські озера виникли внаслідок просідання порід під час видобутку.
Перше та найбільше з озер, Кунігунда, виникло в 1902 р., внаслідок просідання на 20 м відкритої соляної копальні “Кунігунда”, звідки і назва озера.

Солотвино

Цікавими для туристів можуть бути також:
Церква Св. Архістратига Михаїла, 1936 р. Відомо що у 1751 р. в Солотвино вже існував дерев’яний храм, знищений в 1784 р. пожежею.
Костел святого Іштвана. В 1833 р. було засновано парафію. Спочатку храмом слугувала дерев’яна каплиця, а в 1856 р. споруджено мурований костел. Стару будівлю знесли через непридатність (пл. Брезановці, №16).
Музей історії солекопалень, що діє з 1974 р. Експонати музею ілюструють історію видобутку солі на території Закарпаття. Знаходиться по вул. Шахтарська 2.

Солотвино

По дорозі до Яблуницького перевалу, можна відвідати ще 2 цікавих місця.

Ділове
(47°56′9″N, 24°10′30″E)

У селі є Дерев’яний трибушанський храм Успіння Пресвятої Богородиці, 1750 р. та Петропавлівська церква,1860 р.
Поблизу села Ділове, в урочищі Круглий, обабіч дороги розташований геодезичний знак та стела географічного центру континентальної Європи.

стела географічного центру континентальної Європи

Ясіня
(48°15′32″N, 24°21′18″E)

Нині на місці каплиці стоїть дерев’яна хрещата одноповерхова церква Вознесіння Господнього, 1824 р., яку називають “струківською”. Храм став візитівкою селища та його окрасою. Поряд стоїть дзвiниця 1813 р. Як потрапити:
Церківник Кошук Микола Миколайович, вул. Криворівня №251 (під пагорбом, де стоїть церква), тел. +38(098)292-59-50

Ясіня
 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Маршрут Сокирниця – Тячів – Солотвино – Ясіня


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*