Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

#2 Середнє – Мукачеве – Чинадійово – Свалява

07.09.2017 114

З Ужгорода їдемо по трасі Е50 до Великі Лази і далі Середнє – Мукачеве – Чинадійово – Драчино – Свалява.

Продовження маршруту Ужок – Перечин – Невицьке – Ужгород. З Ужгорода їдемо по трасі Е50 до Великі Лази і далі Середнє – Мукачеве – Чинадійово – Драчино – Свалява.

Великі Лази
(48°33′35″N 22°23′25″E)

Великі Лази є малою батьківщиною відомого композитора та одного з кращих скрипалів Європи 19 ст. Нандора (Фердинанда) Плотені (1844-1933).
Яки у 1896 р. досягнувши вершин світової слави повернувся у Великі Лази, спорудив палац, спиртзавод та заклав парк. В селі діє також Свято-Вознесенський храм, 1835 р.
Великі Лази

Середнє
(48°32′21″N 22°30′44″E)

Середнє цікаво легендою по поселенням монахів ордену Тамплієрів (Храмовиків), який мав володіння у країнах Європи, в тому числі й в Угорщині. За однією з легенд саме у Середнянському замку (вул. Замкова) тамплієри переховували священний Грааль та значну частину багатств. На даний час тут стереглась чотирикутна башта донжон. В селі діє три храми. При римо-католицькому костелі св. Луки Євангеліста, 1806-1854 рр. діють монастир францисканців та монастир сестер Згромадження Ісуса (вул. Церковна, № 1; вул. Лінська, №20).
Середнє відоме винними підвалами, які використовує завод “Леанка” (вул. Шевченка, № 6)

Середнє

Мукачево
(48°26′43″N 22°43′2″E)

Мукачево (угор. Munkаcs) районний центр та друге за величиною місто в Закарпатській області. Сучасне місто фактично складається з шести поселень – Росвигово, Підмонастир, Паланок, Підзамок, Підгород та самого Мукачево.

Головною пам’яткою Мукачево є замок Паланок (14-17 ст.), який стоїть на горі вулканічного походження. З центру міста потрапити до замку можна рухаючись по вулиці Ілони Зріні або по вулиці графа Шенборна, а далі – по вулиці Куруців.
Мукачівський історичний музей, Замок “Паланок”. Тел.: +38(03131)4-15-79
Графік роботи музею: щодня з 9.00 до 17.00, п’ятниця – з 9.00 до 16.00., понеділок вихідний, з травня по жовтень – з 9.00 до 18.00
Замок Паланок
В районі Паланок на вул. Церковній,№1 розташований костел Серця Ісусового, 1912 р.
Пройтись вулицями міста. Пл. Миру/вул. Пушкіна, №2 Будинок міської ратуші. Побудований в 1904 р. за проектом архітектора з Будапешту Яноша Бабули-молодшого.
Будинок міської ратуші
Навпроти міської Ратуші розташований готель “Star”, пл. Миру, №10-12, 18 ст. і свого часу служила резиденцією графа Шенборна
пл. Миру, №1. Закарпатський російський драматичний театр. Будівлю театру побудовано в стилі сецесії за спрощеним архітектурним зразком будапештського театру “Вігсінгаз”.
вул. Миру, №16а, “Білий дім”, 17-18 ст. Колишня резиденція князів Ракоці була споруджена в середині 17 ст. в стилі Ренесанс.
резиденція князів Ракоці
Костел св. Мартина та каплиця 14 ст., вул. Миру, №39
У дворі кафедрального собору св. Мартина знаходиться каплиця св. Йосипа – один з найдревніших пам’ятників кам’яного церковно-храмового зодчества Закарпаття.
Реформаторська церква святої трійці, 1795 р., на розі вул. Духновича та вул. Возз’єднання. Церкву побудовано у стилі пізнього бароко на кошти мукачівської громади гельветського віросповідання з дозволу імператора Йосифа ІІ.
Друкарня Грінштейна, перехрестя вулиць О. Пушкіна та І. Зріні, №20/2. Вигравши у лотерею у Парижі мільйон доларів, єврей Грінштейн побудував друкарню у кін. 19 ст.
Мукачево
Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці (1859р. ), на розі вул. Пушкіна та вул. І.Федорова
На північній околиці міста Мукачево на схилі Чернечої гори розташований Мукачівський православний Свято-Миколаївський жіночий монастир, вул. Василя Проніна (Північна), №2.
Свято-Миколаївський жіночий монастир

Чинадійово
(48°30′7″N 22°50′30″E)

В 1450 р. Перені розпочинають тут будівництво фортеці для захисту перевалу “Руські ворота”. Завершував будівництво вже граф Михайло Телегді, який купив Чинадійовську домінію в 1574 р.
Сьогодні замку дуже пощастило, він знаходиться під опікою подружжя Бартош, яке взяло пам’ятку архітектури в оренду.
Чинадійовський замок є місцем, де знаходять своє кохання. Так художник Йосиф Бартош познайомився тут зі своєю дружиною Тетяною, а в 17 ст. в стінах замку спалахнуло велике кохання між княжною Ілоною Зріні та лідером визвольного руху угорців проти австрійського панування графом Імре Текелі.
Тут представлені роботи Тетяни Бартош – дивовижні малюнки на яєчній шкаралупі. Раджу вам обов*язково завітати до цього замку, в ньому дійсно неймовірна енергетика.

Чинадійово

Карпати
(48°31′28″N 22°52′23″E)

Поблизу c. Чинадійово на території розкішного парку санаторію “Карпати” знаходиться колишній мисливський замок-палац Шенборнів.
Головна ідея проекту замку Шенборнів узята за основу астрономічний рік: кількість вікон – 365 – відповідає кількості днів у році, 52 кімнати – кількості тижнів, 12 входів – кількості місяців. Замок розташований в центрі так званого англійського парку-дендрарію, який займає 19 га. Озеро на території парку за своєю формою повторює контури Австро-Угорської імперії того часу.
мисливський замок-палац Шенборнів

Драчино
(8°32′53″N 22°56′50″E)

Є в Драчино місце, яке просто неможливо проїхати мимо – це Свято -Тройце – Кирило – Мефодіївський жіночий монастир. Ідея створення жіночого монастиря виникла у настоятеля храму на честь Святого Різдва Богородиці в м. Свалява, митрофорного протоієрея Василія Барни. Територія монастиря дуже гарно облаштована завдяки старанням настоятельки Ніни та роботі дизайнера. Монастир володіє 2 га землі та утримує свійських тварин, ставки з рибою, пасіку.
Драчино

Свалява
(48°32′50″N 22°59′11″E)

З пам’яток знаходиться Римо – католицький храм який було освячено на честь Успіння Пресвятої Діви Марії.
Нині Свалява є відомим бальнеологічним курортом, де знаходиться третина всіх джерел мінеральних вод Закарпаття. Околиці міста багаті гідрокарбонатно – натрієвими водами “Поляна Квасова”, “Лужанська”, “Поляна-Купель” та кислотно-вуглекислими водами типу “Боржомі”. Вчені вважають, що геологічний вік свалявських вод 65 мільйонів років.
У Сваляві варто відвідати Михайлівську церкву, 1588 р.- пам’ятку дерев’яної архітектури лемківського стилю, а в центрі міста знаходиться церква Різдва Богородиці.
Свалява

 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Маршрут Середнє – Мукачеве – Чинадійово – Свалява


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*