Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Балаклавська бухта

18.04.2012 13

Найголовніша пам’ятка та окраса міста звичайно Балаклавська бухта – одна з найбільш зручних бухт на Чорному морі для швартування кораблів, база підводних човнів, вона вузька (200-425 м) і глибока (до 36 м), а довжина її лише 1,5 км. В Балаклавській бухті не буває штормів. При вході в бухту скелястий берег робить кілька поворотів, тому з боку відкритого моря гавань взагалі не видно.
Греки називали бухту Сюмболон – Лімен. А в «Одісеї» Гомера описано бухту, яка дивовижно схожа на Балаклавську, проте думка дослідників стосовно цього факту неоднозначна.

Вхід в Балаклавську бухту розташований між двома невеликими мисами: на східному березі – мис Георгія (Балаклавський), а на західному – мис Курона (Західний або Батарейний).

Балаклава. Балаклавська бухта Балаклава. Балаклавська бухта

Бухту з усіх сторін оточують гори. При вході в бухту, на східному березі, знаходиться гора Кастрон (Кріпосна) – на її вершині видніються руїни генуезької фортеці Чембало. На західному березі, за мисом Курона, над невеличким мисом Делі-Хрісто, видніється скеля Митіліно (109 м). Далі берег переходить у Василеву балку. Західніше розташовані висоти Кая-Баш, бухта Мраморна та мис Фіолент з чудовими дикими пляжами.

Балаклава. Балаклавська бухта Балаклава. Балаклавська бухта

На схід від Кріпосної стіни знаходиться гора Аскеті («Відлюдник») з передгір’ям Спілія, ущелина Шайтан-Дере («Чортів яр») з невеликими живописними пляжами. Від бухти вздовж Кріпосної стіни до гори Аскеті піднімається балка Кефало-Врісі («Голова джерела») або Мане-Тунеро («Мати вод»). Саме звідси генуезька фортеця Чембало забезпечувалася водою. На вершині гори Аскеті добре видно невелику металеву споруду, яку місцеві жителі називають «бочка смерті». Це спостережний пост Південного Балаклавського форту, де в роки Другої світової війни були розстріляні радянські солдати. На горі Аскеті знаходиться також велотраса швидкісного спуску.

Далі на схід розташовані Срібний та Золотий пляжі, урочище Аязьма та мис Айя.

Балаклава. Балаклавська бухта Балаклава. Балаклавська бухта

 


Переглянути Балаклавська бухта на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*