Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Бахчисарай. Чуфут-Кале

08.02.2012 78

Чуфут-Кале – середньовічне печерне місто-фортеця на околиці Бахчисараю, засноване візантійцями.

Чуфут-Кале – середньовічне печерне місто-фортеця на околиці Бахчисараю, засноване візантійцями, імовірно, в 5-6 ст. В 7-10 ст. навколо городища звели «середню» оборонну стіну, яка збереглася до наших днів. В 8-10 ст. фортецю захопили хозари.

Бахчисарай. Чуфут-Кале

Після монголо-татарського нашестя на чолі з еміром Ногаєм Чуфут-Кале згадується в джерелах від 1299 р. під назвою Кирк-Ор (Кирк-Єр), що у перекладі з татарського означає «сорок фортець». В 15 ст. Кирк-Ор стає столицею Кримського ханства, розширюється за рахунок території заселеної караїмами та переживає пік свого розвитку.

В 16 ст. неподалік від Кирк-Ору починається будівництво нової столиці Кримського ханства – Бахчисараю. Після завершення будівництва мусульманське населення залишило місто і поступово поселення стало повністю караїмським та отримало назву Чуфут-Кале («іудейська фортеця»). Після зняття з караїмів заборони на поселення в інших населених пунктах Криму та всієї імперії Чуфут-Кале було остаточно залишене жителями.

Городище, загальною площею 19 га, ділиться на три частини, які відображають різні періоди його існування: Бурунчак(у перекладі з татар. «мисок») – незабудована частина городища, – Старе місто та Нове місто.

В західній частині Чуфут-Кале знаходяться вирубані в скелі печери, розвалини мечеті 14 ст. та восьмигранний мавзолей (дюрбе) 1437 р., де похована донька хана Тохтамиша – Джаніке-Ханим. Мавзолей багато раз некваліфіковано ремонтували та реставрували, тому він втратив свій первісний вигляд. В західній частині древнього міста привертають увагу також дві караїмські кенаси. Недалеко від Чуфут-Кале в Йосафатовій долині знаходиться велике караїмське кладовище.

Нині в будівлях кенас та садибі караїмського вченого А.С. Фірковича діє етнографічний центр «Кале», де проводяться вмставки присвячені побуту та культурі кримських караїмів, працює кафе традиційної караїмської кухні.

В східній частині міста , за стіною 15 ст., розташовувався монетний двір та численні житлові будинки.
До Чуфут-Кале та караїмського кладовища веде та ж дорога, що проходить й через Свято-Успенський монастир. Рухаючись близько 1 км вгору ущелиною Мар’ям-Дере можна дістатися до підніжжя плато Чуфут-Кале. Вхід на територію городища платний.

Огляд Чуфут-Кале можна обєднати з екскурсією на гору Тепе-Кермен, яка знаходиться на відстані близько 1,5 км , де також можна оглянути залишки печерного міста.

Де зупинитись

На жаль, зараз неможливо здійснювати бронювання з метою відпочинку в Криму на нашому сайті.

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*