Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Дачі Балаклави

15.05.2012 6

На західному березі Балаклавської бухти можна також оглянути колишню дачу гірничого інженера Завадського – «Фата-Моргана», побудовану на початку 1900-х рр. в стилі «мудехар» (суміш мавританського, готики і ренесансу). Архітектор створив виразний образ казкового палацу-міражу, за що будинок і отримав свою назву «Фата-моргана». На жаль, втрачено практично всі декоративні деталі будівлі.
Дача Завадського – єдина збережена з кількох приморських дач-палаців старої Балаклави – графа М. А. Апраксіна, промисловця Пшеничного, княгинь Муравйових.

Балаклава. Дача Завадського  - «Фата-Моргана»

«Мисливський будинок» князя Юсупова, побудований в 1900-х рр. Нині будівля знаходиться в приватній власності, тому малоймовірно, що їй буде повернуто історичний вигляд після реконструкції.

На Таврійській набережній знаходиться пам’ятник матросу-підводнику Борису Нечаєву.

У північно-західній частині Балаклави варта уваги також колишня дача підприємця І.П. Зусмана (вул. Василя Жукова, №9) побудована в 1873 р. з використанням стилістичних елементів архітектури північної Італії раннього середньовіччя. Будівля нагадує мініатюрну фортецю з парапетом у вигляді зубців. Підпірні стіни ділянки зроблено як стіни фортеці і свого часу завершувалися складним парапетом.

Балаклава. Дача підприємця І.П. Зусмана, 1940-і рр..

У роки другої світової дача Зусмана дуже постраждала. У 1941-1942 рр. в ній розташовувався штаб 2-го батальйону 456-го стрілецького полку прикордонних військ НКВД, про що нагадує встановлена на підпірній стіні меморіальна дошка. Свого часу була зроблена спроба розмістити в цій будівлі музей історії Балаклави.

Балаклава. Будинок доньки підприємця  - Ніни Зусман

Будинок доньки підприємця – Ніни Зусман – та її чоловіка поета і прозаїка І.С. Рукавішнікова також зберігся (вул. Василя Жукова, №4).

 


Переглянути Балаклава на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*