Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ластівчине гніздо

12.12.2011 7

Ластівчине гніздо розташоване на стрімкій 40-метровій скелі Аврори Ай-Тодорського мису.

Гаспра. Ластівчине гніздо

Будова нагадує середньовічний лицарський замок, але його нинішній вигляд було побудовано в 1912 р. за проектом архітектора А. У. Шервуда, сина відомого архітектора В.О. Шервуда. На замовлення бакинського нафтового магната – барона В.Шнейгелю якому дістались ці землі в 20 ст.

Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо

Насправді Ластівчиному гнізду набагато більше років чим вважається. В російсько-турецьку війну 1877-1878 років на лікування в Крим приїхав поранений генерал, для нього на місці майбутньої фортеці був споруджений дерев’яний будиночок (тоді багатьом героям були подаровані землі в Криму). Невідоме, навіть ім’я першого власника того, хто наважився першим побудувати дім на цьому скелястому місці.

Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо

Потім господарем цього дивовижного місця став придворний лікар А. К. Тобін. Після його смерті будиночком якийсь час володіла вдова, яка незабаром продала ділянку московській купчисі Рахманіной . Вона знесла стару будівлю , і незабаром з’явився дерев’яний замок, названий нею “Ластівчине гніздо”.

На початку Першої світової війни маєток купив московський купець П. Шелапутін, що відкрив в замку ресторан. Але незабаром купець помер і ресторан закрився.

Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо

У 1927 р. замок переніс сильне, 6-7 бальний землетрус. Він майже не постраждав, якщо не рахувати гострих шпилів та шматки скелі з під нижнього балкона. У 30-х роках тут знаходився читальний зал будинку відпочинку “Перлина” який розташувався біля Ластівчиного гнізда. Потім приміщення визнане аварійним та закрили.

Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо

Тільки у 1967-68 роках, через сорок років після землетрусу, робочі “Ялтаспецстрою” виконали ремонт, не розбираючи стін. Керував операцією архітектор І.Г. Татієв. Відновні роботи, що почалися в 1968 році, були направлені на зміцнення фундаменту, часткової видозміни фасаду і внутрішніх приміщень. Зараз знову, там відкритий ресторан.

Гаспра. Ластівчине гніздо Гаспра. Ластівчине гніздо

 


Переглянути Гаспра на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*