Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Місхор

11.12.2011 32

Дюльбер в перекладі з арабського – “Прекрасний”. Палац “Дюльбер” розташований в прекрасному місці Кримського побережжя – Місхорі, 16 км. від м. Ялта. Побудований в 1895-97 рр. для великого князя Петра Миколайовича Романова.
Кам’яна ніша зберегла медальйон з історичним написом: “1897, жовтень. Великий князь Петро Миколайович, Велика княгиня Меліца Миколаївна і їх діти – Великі княжні Марина Петрівна, Надія Петрівна, Великий князь Роман Петрович були присутні при освяченні палацу Дюльбер”.

Місхор. Дюльбер Місхор. Палац Дюльбер

Підготовка проекту і будівництво палацу, господарських служб і планування парку Петро Миколайович довірив ялтинському міському архітекторові Н.П. Краснову, в подальшому творцю Лівадійського Імператорського палацу, архітекторові Високого двору, і академіку Санкт-Петербурзької Академії мистецтв. По ескізах, зроблених Петром Миколайовичем під час тривалих подорожей по Сирії, Єгипту, країнам Середземномор’я і Магріба. Палац побудований в романтичному мавританському стилі. Білосніжна будівля з сріблястими куполами, зубчатими стінами, арочними вікнами, синім орнаментом, кольоровим міхрабом, написи на арабській мові, що підкреслювали східний колорит архітектури. Над головним входом в палац висічено арабською в’яззю: “Та благословить Аллах того, хто увійшов сюди”.

У роки громадянської війни палац був останнім притулком для всієї сім’ї. Саме тут “до особливого розпорядження Радянського уряду” містилися великі князі Олександр Михайлович, Петро Миколайович і Микола Миколайович з сім’ями, а також імператриця Марія Федорівна в дівоцтві датська принцеса Дагмар. Марія Федорівна була дружиною російського імператора Олександра III.
І лише стіни “Дюльбера”, самовідданість моряків та сприятливі збіги обставин врятували Романових від страшної розправи. Під загрозою окупації Криму наступаючими частинами Червоної армії, 1 квітня 1919 року, вони були вимушені піднятися на борт британського крейсера “Мальборо” і назавжди покинути Батьківщину.

Місхор. Палац Дюльбер Місхор. Палац Дюльбер Місхор. Палац Дюльбер

У 1922 році в маєтку “Дюльбер” відкрилася одна з перших радянських здравниць на 35 місць для оздоровлення політробітників і колишніх політкаторжан. Пансіонат отримав назву “Червоний прапор”.
У 1938 році під керівництвом архітектора В. Соляника в тому ж мавританському стилі, що і “Дюльбер”, був побудований другий корпус, над входом в який з’явився напис із сталінської Конституції 1936 року – “Громадяни СРСР мають право на відпочинок”, стилізована під арабську в’язь.

Місхор. Палац Дюльбер Місхор. Палац Дюльбер

Палац “Дюльбер” зазнав руйнувань під час Другої світової війни. Але був відновлений в 1946-1949 роках за участю німецьких і румунських військовополонених. І продовжував приймати на відпочинок радянських та іноземних керівних діячів компартії. За успіхи в лікувально-оздоровчій діяльності в 1982 році здравниця була удостоєна високої урядової нагороди – ордена Трудового Червоного Прапора.
А в 1977 році на узбережжі моря був побудований третій десятиповерховий спальний корпус.

В даний час СК “Дюльбер” об’єднує три комфортабельні здравниці: “Дюльбер“, “Морський прибій“, і дачне відділення “Місхор“. Всі вони оснащені сучасною інфраструктурою і розташовані на територіях старовинних парків, біля самого берега моря.

Місхор. Палац Дюльбер

Адреса: Санаторій “Дюльбер”, Крим, м. Ялта, Алупкінське шосе №19.

 


Переглянути Дюльбер на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*