Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Набережна Назукіна

16.05.2012 34

Набережна Назукіна – головна набережна Балаклави побудована в 1880-90-х рр. Афанасієм Христопуло. Набережну названо на честь матроса-підводника Івана Андрійовича Назукіна (1892-1920), який в 1917 р. очолив Революційний комітет, пізніше Балаклавську раду, а в період німецької окупації керував більшовицьким підпіллям.

Балаклава. Балаклавська бухта

Набережна починається від площі Першого Травня і закінчується поворотом на вулицю Рубцова. З набережної Назукіна відкривається вид на Балаклавську бухту і гору Кастрон з руїнами фортеці Чембало.

На набережній зосереджені розважальні заклади міста – ресторани, кафе, бари, міський пляж, кінотеатр.

Балаклава. Набережна Назукіна Балаклава. Фортеця Чембало

 

Балаклава. Набережна Назукіна Балаклава. Набережна Назукіна

На початку набережної знаходиться яхт-клуб «Golden symbol» або «Золотий символ» (наб. Назукіна, № 1а), біля причалів якого може одночасно пришвартуватися більше 200 яхт. На території яхт-клубу працюють міні-готелі, ресторанний комплекс з зимовим залом і літніми майданчиками, а також дайвінг-центр «Аквамарин» та концертний майданчик. З 1999 р. стало доброю традицією на початку серпня проводити міжнародний фестиваль авторської пісні «Балаклавські канікули».

Балаклава. Набережна Назукіна Балаклава. Набережна Назукіна

Більшість будинків на набережній було побудовано в кінці 19 – на початку 20 ст.
Варто звернути увагу на будівлю колишнього «Гранд-готелю» (наб. Назукіна, № 3), відкриту в 1887 р. Тут в 1904 р. зупинявся російський письменник Олександр Купрін.
Ресторан «Тетянин мис» (наб. Назукіна, №8)
Колишній прибутковий будинок А. Христопуло, 1890-х рр. (наб. Назукіна, №9).

Балаклава. Набережна Назукіна

Будівля готелю «Росія» (наб. Назукіна, №21)

Балаклава. Набережна Назукіна Балаклава. Набережна Назукіна

Якщо біля будівлі колишнього кінотеатру «Родіна» (наб. Назукіна, №23) повернути ліворуч та піднятися сходами вгору то можна вийти до церкви Святих Дванадцяти Апостолів (вул. Купріна, № 15а). Побудовано храм в 1794 р. на місці більш ранніх візантійського храму 4 ст. та генуезького храму 14 ст. Будівля церкви має унікальну архітектуру. Нині храм є подвір’ям інкерманського Свято-Климентівського монастиря. Тут зберігаються часточки мощів святих Сергія Радонежського та Василія.

Балаклава. Набережна Назукіна Балаклава. Набережна Назукіна

Колишня дача Мерецької (наб. Назукіна, №27). Будівлю побудовано на початку 20 ст. в еклектичному стилі з мотивами іспанського ренесансу. Напівкругла вежа будинку увінчана двома ярусами карнизів та прикрашена скульптурами грацій в нішах. Ще за радянських часів тут розташовувалась міська бібліотека ім. О. І. Купріна.

Балаклава. Набережна Назукіна

Будинок міського голови Севастополя Міхайлі відкриває забудову «Нової набережної» (наб. Назукіна, № 41), яку почали освоювати в кінці 19 – на поч. 20 ст. «Нова набережна» була закритою для вільного відвідування міськими жителями. Зведено будинок на початку 1900-х рр. в стилі історичного модерну. Двоповерховий будинок з мансардою вдало доповнений кутовою вежею. Реставрацію будинку завершено влітку 2011 р.
Балаклава. Набережна Назукіна
За адресою набережна Назукіна, №41 можна також побачити вдало відреставрований або краще сказати повністю перебудований житловий будинок радянської забудови.
Колишня дача актриси Соколової свого часу була однією з найгарніших будівель міста. У її архітектурі використані мотиви італійського ренесансу. У флігелі будівлі в 1907 р. зупинялася українська поетеса Леся Українка з чоловіком. Реставрацію будинку завершено влітку 2011 р.

Балаклава. Набережна Назукіна

Завершує набережну Назукіна, №41 дача лікаря Педькова зведена в силі модерн з використанням мотивів раннього італійського ренесансу та романського стилю. Архітектурний образ будівлі створювався під впливом величних руїн фортеці Чембало. Реставрацію будинку завершено влітку 2011 р.

 


Переглянути Балаклава на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*