Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ялтинська набережна

09.12.2011 6

В наш час ялтинська набережна Леніна, або просто “набка” є неофіційною пам’яткою архітектури державного значення.
Більше ніж століття тому тут проходив поштовий тракт з Севастополя до Ялти.
Згодом вздовж поштового тракту з’явилися маєтки та дачі і він отримав назву Поштова вулиця, а в другій половині 19 ст. – Олександрівська. Це була неширока викладена бруківкою вулиця з вузенькими тротуарами, з численними екіпажами, возами з волами в упряжі та хмарами пилу.

Ялтинська набережна Ялтинська набережна

До 1886 р. Набережна була звичайною береговою зоною,а потім за проектом О. Л. Берт’є де ла Гарда та М. М. Шевцова піднята, укріплена кам’яними блоками та обнесена металевими перилами.
Після остаточного утвердження Радянської влади головна магістраль міста була перейменована і отримала назву Набережна Леніна. Її вкрили асфальтом, посадили декоративні рослини, пальми, заборонили рух транспорту і перетворили вулицю на широкий бульвар.

В 1961 році в найбільш вузькій її частині побудували рисберму або так звану нижню вулицю для захисту від нещадних штормів.
В 2002-2004 рр. було проведено грандіозну реконструкцію і відновлено все те чим так славилася дореволюційна Ялта.

Ялтинська набережна Ялтинська набережна

В архітектурі неймовірно переплелися різні стилі. Західну частину,що знаходиться біля Приморського парку прикрашає будівля готелю Ореанда, шхуна-кафе “Еспанйола” ,а навпроти нього великий 500-річний платан Айседори. Саме під цим деревом знаменита американська балерина Айседора Дункан призначила побачення Сергію Єсеніну.

Декілька слів хочеться сказати про шхуну-кафе “Еспанйола” – споруду в формі давньогрецького корабля “Золоте руно”, побудовану в Херсоні спеціально для кінозйомок.
Її можна побачити в таких стрічках як “Острів скарбів”( “Еспанйола”), “Дикий капітан”( “Фортуна”,), “Робінзон Крузо” (“Вікторія”). Довгий час шхуна стояла без діла, а в травні 1974 р.було прийнято рішення перевезти її на стоянку в Ялту. В даний момент на борту судна розташовано кафе.

Ялтинська набережна Ялтинська набережна

На Набережній в 2004р. встановлено пам’ятник “Антон Павлович Чехов та “Дама з собачкою”. Відразу за пам’ятником знаходиться готель “Вілла Софія”, на її території були відомі ванни Рофе (1867).

Ялтинська набережна Ялтинська набережна

В середній частині Набережної знаходяться причали для теплоходів та приватних катерів, а також початок Канатної дороги на схил Дарсан.
Набережну прикрашають гарні ліхтарики, як приворотне зілля діє плескіт води та неперевершений захід сонця …

Ялтинська набережна Ялтинська набережна

 


Переглянути Набережна на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*