Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Нікіта

09.12.2011 9 Коментарі

Нікітський ботанічний сад розташований неподалік селища Нікіта за 16 км від Ялти.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

Засновано Казенний Імператорський Таврицький ботанічний сад в 1812р. за сприяння графа Ришельє. Очолив його російський вчений-ботанік Хрістіан Стевен, якого називали “Нестором ботаніків”. Сад мав стати розсадником всіх корисних та декоративних рослин південної Європи для подальшого їх розповсюдження в Криму.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

В 1828 р. в Нікітському саду було відкрито школу,а також магарацький заклад виноградарства та виноробства,згодом перетворений на училище садівництва та виноробства.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

Пальми, кущі олеандру, бамбук, артишоки, юкка- джинсове дерево, маслина європейська, ліванські кедри, чинари, велетенська пампаська трава, дикий японський банан, сальвії, хризантеми, кактусова оранжерея з колекцією метеликів – це лише мізерний перелік того,що є в саду. Сьогодні тут налічується близько 30 тис. рослин з різних країн світу. Ботанічний сад є комплексним науково-дослідним закладом, що керує роботу з питань плодоводства та ботаніки.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

В Верхньому парку можна зустріти вічнозелені дуби, піхту, платан, тис ягідний.
Нижній парк – стара частина саду, створена в першій половині 19 ст. Тут розташований чудовий розарій, привертають увагу каліфорнійський дуб (на території України більше ніде не зустрічається), маслиновий гай, інжир, мушмула, хурма, полуничне дрібноплідне дерево (занесене в Міжнародну Червону книгу).

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

В Приморському парку захищеному горами, де переважає м’який клімат ростуть мирт, фейхоа, орхідейне дерево, хамеропс (карликова пальма). Є в саду екземпляр “залізного дерева” – паротії персидської. Дерево досягає висоти 6 м.
З обох сторін Приморського парку лежать ще два цікаві об’єкти Нікітського саду: на сході заповідник “Мис Мартьян”, на заході – парк на мисі Монтадор.
Басейн за задумом мав нагадувати води Чорного моря. Вода в ньому зафарбована мідним купоросом,який не тільки надає колір,але й дезінфікує стоячу воду.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

Саме в Нікітському ботанічному саду знаходиться будиночок Мальвіни та відомий ставочок черепахи Тортили (казка “Пригоди Буратіно”).
Працівниками саду проводиться величезна селекційна робота. Сади Криму постійно оновлюються новими сортами персиків, абрикос, аличі та інших південних рослин.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

Дістатися: маршрутне таксі № 31 від автовокзалу Ялти, а також тролейбусом №2.
Режим роботи: з 9-00 до 18-00, без вихідних
Тел.: +380(654)33-55-28, 33-55-30

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

Біля входу в ботанічний сад розташований православний храм Преображення Господнього, виконаний в візантійському стилі з елементами російської храмової архітектури. Будівництво церкви здійснювалось за ініціативою тодішнього директора Імператорського саду О. І. Базарова (1845 – 1907). Оскільки в Нікіті не було ні церкви, ні лікарні і вченим-садоводам, робочим та учням доводилося їздити до Ялти, він звернувся до вищих інстанцій з проханням змінити проект одноповерхової лікарні на новий – двоповерхової будівлі з лікарнею на першому поверсі та церквою на другому поверсі. В лютому 1883 р. архітектором П.К. Теребенєвим (1841 – 1902) було підготовано проект. Урочисте закладення храму відбулося весною 1884р. на свято Благовіщеня, а перша служба відбулася в лютому 1887 р.

Після революційних подій в лютому 1921 році ботанічний сад було перетворено у ” Радгосп Нікітський ботанічний сад”, а у вересні 1927 р. церкву було закрито. Приміщення використовувалось як склад, магазин , наукова лабораторія, будинок культури з кінотеатром.
В 1992 р. православні віруючі селища Нікіта за угодою з директором бот саду взяли в оренду приміщення та відновили богослужіння. 7 квітня 1993 р. відбулося урочисте відкриття та освячення обителі.

Нікітський ботанічний сад Нікітський ботанічний сад

 


Переглянути Нікітський ботанічний сад на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Avatar
Макс 15.03.2012 15:36 Відповіcти
Да, здесь можно отснять красивую свадьбу. Но наверное крымчанам это место приелось.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*