Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Римо-католицький костел

09.12.2011 7

Римо-католицький костел Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці закладено в 1906р., але його історія сягає 1885 р., коли католицька община підняла питання будівництва молитовного дому. Торги за обрану ділянку землі та підготовка всіх необхідних документів тривали 10 років.

В 1898 р. Міністерство внутрішніх справ дозволило будівництво. Оскільки за роки тяганини було втрачено проекти архітектора Каморницького, будівельний комітет замовив новий проект у М.П. Краснова.
Будівлю костелу звели на березі гірської річки Учан-Су і не чекаючи завершення всіх робіт він почав приймати своїх прихожан, хоча будівництво ще продовжувалось і завершилось лише через 8 років.
15 квітня 1906 р., на Паску, храм було освячено. Через відсутність коштів община не могла собі дозволити добудувати дзвіницю, встановити орган та придбати церковне начиння. До речі дзвіницю так і не побудували до наших днів.

Ялта. Римо-католицький костел Ялта. Римо-католицький костел

20 жовтня 1927 р. за версією аварійного стану будівлі, викликаного землетрусом, храм було закрито. Деякий час потому в ньому розмістили спортивний зал.
З 1945 р. приміщення використовували для експозицій,виставок, як відділ фондів Ялтинського історичного музею.
В 1988 р. прийнято рішення про створення Будинку органної та камерної музики. В грудні 1989 р. в костелі було встановлено орган на 2200 труб. За проектом архітектора А. Граужиса приміщення реставрували, обновили інтер’єр, встановили кольорові вітражі, замовили меблі. Будинок органної музики діяв до 1991 р.
Перше богослужіння в щойно відновленому костелі відбулося в грудні 1991 р.
Сьогодні костел відноситься до Одесько-Сімферопольської єпархії Римо-Католицької Церкви і нараховує близько 200 прихожан різних національностей.

Ялта. Римо-католицький костел

Адреса: м. Ялта, вул. Пушкінська №25

 


Переглянути Римо-католицький костел на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*