Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Храм Святого Іоанна Златоуста

09.12.2011 4

Храм Святого Іоанна Златоуста – перший соборний храм Ялти на Полікуровському схилі, побудовано в 1832-1837рр. за сприяння графа М. С. Воронцова за державний кошт і за проектом архітектора Г.І.Торічеллі. Будівлю звели з вапнякових блоків у псевдоготичному стилі. Зовні стіни вкрили штукатуркою і пофарбували в охристі тони. Храм увінчали п’ять шатрових куполів вкритих сусальним золотом. Триярусна 45-ти метрова дзвіниця виконувала не тільки свою пряму функцію,але й стала також головним навігаційним орієнтиром міста.

В 80-ті рр. 19ст. собор зазнав значних змін: будівлю розширено, хрестово-купольний простір зведено в один купол візантійського стилю, купол пофарбовано блакитною фарбою та увінчано позолоченим хрестом. Перебудували собор за проектом архітектора М.П.Краснова за кошти міського голови А.Л. Врангеля. За його проханням в храмі було освячено престол на честь Андрія Первозванного.
На жаль, творіння рук Краснова – Микільська каплиця, школа та храм не дійшли до нас. Завдяки своєму “статусу” вціліла тільки дзвіниця.
Відродження святині почалося в 1994 р. за проектом О.В. Петрової, яка взяла за основу креслення Г.Торічеллі. 26 листопада 1998 р. храм було освячено

Ялта. Храм Святого Іоанна Златоуста Ялта. Храм Святого Іоанна Златоуста

Адреса: 98600, м. Ялта, вул. Толстого, №10, тел.:+38(0654)32-89-75. В будні храм відчинено з 10.00 до 17.00.

 


Переглянути Храм Святого Іоанна Златоуста на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*