Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

В’язівок

28.01.2012 36

В’язівок — село в Городищенському районі Черкаської області. Село розташоване по обидва боки річки Вільшанка. Перша писемна згадка про В’язівок датується 1654 роком.
Стародавнє село В’язівок було засноване за часів козацтва торговцями,які селилися на шляху чумаків, що по сіль ходили. Торговцями був створений великий ринок з різноманітним вибором товарів. Він привернув до себе увагу багатьох людей, навіть з таких великих міст як Київ, Черкаси.

У В’язівку колись було дві церкви – Успіння Пресвятої Богородиці (1727 р.) та Покрови Пресвятої Богородиці (1853 р.). Нині існуюча Успенська церква збудована 1859 р. (за іншими даними 1771 році). Покрівська церква була зруйнована в 1933 році і така ж доля чекала Успенську церкву. У 1941 році церкву почали розбирати, але війна завадила злому умислу. Встигли розібрати лише куполи.

В'язівок В'язівок

На даний час Успенську церкву с. В’язівок знову прикрашає купол увінчаний хрестом. В середині купол розписаний київськими художниками.

У 1996 році усю покрівлю церкви перекрили новою бляхою. Під час цих робіт над ризницею було знайдено заховані хрести,які колись були на куполах Успенської церкви. В 1941 році, хтось із благочестивих прихожан заховав хрести, як найбільшу святиню. І ось більш як через століття ці хрести знову прикрашають церкву.

З жовтня 1995 року у Свято-Успенській церкві с. В’язівок служить священик Михайло Винник. У церкві працює бібліотека духовної літератури. До Свято-Успенської парафії с. В’язівок в даний час належить с. Воронівка.

В'язівок В'язівок В'язівок

 
Листи  наших відвідувачів:
14.03.2009 р. Гончаренко Анатолій:
 “… Річ у тому,  що не війна завадила зруйнувати церкву.  А населення села.  Люди були проти того,  щоб зруйнували церкву і тоді тогочасний  “голова колгоспу” Ляш Микола,  разом з начальником будівельної бригади Куксюк Петром поїхали в район і домовились з тогочасним правлінням не руйнувати церкву.  Церкву залишили,  але звичайно вона перестала існувати як Храм Божий.  В приміщенні церкви зробили клуб.  Так як  “танці перед вівтарем”,  ще більше оскверняли церкву і люди обурювались ще більше,  голова колгоспу з начальником будівельної бригади поїхали знову в район і запропонували використати приміщення церкви,  як комору і зберігати там зерно.  Так і було зроблено,  церква стала складом,  для зерна і меду.  Куполи церкви дійсно,  на той час,  були вже розібрані.  Як згадувала бабка,  вони дітьми зскакували з верху в кучі зерна.  Річ у тому,  що начальник будівельної бригади мій прадід,  через те даний факт є для мене такий важливий.  Ікони з церкви були збережені людьми і коли церкву відновлювали то частину ікон було повернуто, частина пропала на завжди.  Деякі дорогі ікони були викрадені,  інші загублені у війні…”
 
Посилання:
В’язівок на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути В’язівок на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*