Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Тростянець

28.01.2012 45

Тростянець — селище в Ічнянському районі Чернігівської області.
Вперше Тростянець згадується в письмових джерелах в зв’язку з нападом на нього 27 квітня 1629 загону польської шляхти. Поселення було повністю зруйновано. На початку XVIII ст. на цьому місці з’явився хутір Тростянець (Крячів). Володів їм козак з села Васьківці І. Хоружий. У 1820 році хутір купила сім’я поміщиків Скоропадських.

Державний дендрологічний парк «Тростянець» — дендрологічний парк НАН України (до 1983 року — Державний дендрологічний заповідник «Тростянець» НАН УРСР), пам’ятка садово-паркової архітектури середини ХІХ століття, створена завдяки зусиллям і коштом Івана Михайловича Скоропадського – нащадка відомого в Україні гетьманського роду.

Тростянецький дендрологічний парк – один з видатних ландшафтних парків в Україні. Територія складає 204,7 га.
Робота по будівництву парку почалася в 1834 році. Архітектурні споруди в паренні майже не збереглися. Привертає оригінальна особливість композиційної побудови Тростянецького парка: зовні це просто лісовий масив на тлі монотонної долини, а в центрі – це “гірська” країна з крупними горбами і озерами.

Іншою характерною особливістю Тростянця є його багата флора, яка представлена великою кількістю хвойних і листяних рослин. У складі дендрофлори парку налічується 783 види і форми деревинно-чагарникових порід. Колекція хвойних рослин відноситься до 4 сімейств, 12 пологів, 108 видів і декоративних форм. Листяні деревні породи представлені 36 сімействами, 101 родом, 675 видами і декоративними формами. У колекції дендропарку значне місце займають садовий-декоративні форми деревних і чагарникових рослин (13% від всього колекційного фонду).

Певну роль в ландшафтному оформленні грають екзотичні види, які допомагають передати художній ефект паркових експозицій, підкреслюють декоративні властивості основної породи. У формуванні художньої зовнішності парків особливий інтерес представляють хвойні породи. Тростянецький дендропарк цінний великою кількістю вічнозелених хвойних дерев і чагарників, які додають парковим пейзажам високу декоративність у всі часи роки. У “Тростянця” вікові дерева представлені 119 видами і формами деревних рослин.
Могила Скоропадського, раніше на цьому обеліску стояв великий позолочений ангел, не мудро що його немає. Якщо навіть з парку вкрали кам’яну бабу те що можна говорити.
У парку без екскурсовода робити нічого. Ну що хіба якщо ви не вперше або просто приїхали відпочити на природі. Є так само пансіонат для дітей построєний на місці згорілої садиби. Можна приїхати і сім’єю відпочити на пару днів.

 


Переглянути Тростянець на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*