Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Данівка

29.01.2012 25

Данівка — село в Козелецькому районі Чернігівської області.
Свято-Георгіївський жіночий монастир, який був збудований 1741 році на кошти місцевого населення для старих та немічних козаків. Монастир розташований за 7 км від Козельця біля села Данівка на березі річки Остер.

Монастир заснований в ім’я мученика Георгія 1654 року на честь перемоги над поляками під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького ченцями Козелецького Свято-Троїцького монастиря.

Комплекс споруд, оточених муром, складався з монументальної будівлі собору, трапезної, двоповерхового корпусу келій, будинку настоятеля та величної, чотириярусної дзвіниці, яка на жаль не збереглася до наших днів.
Собор конструктивно повторює стародавню схему тринефного чотиристовпного храму, а три могутні бані поставлено вздовж центральної нави – так, як в українських дерев’яних трипільних церквах.
Будівля горіла, була відновлена в 1770 році.
Художньому образу жіночого Георгіївського собору притаманні риси суворої величі й фортечної неприступності. На такому аскетичному тлі надзвичайно ефектно виглядають ліплені прикраси барабанів та грайливо оздоблені портали сіней. На фото ми можемо побачити, що тільки на одній бані збереглася ліпнина. А над дверима західного входу ще можна роздивитись рештки військової ліпнини: гармати, ядра, списи, прапори, а також традиційні для барокко амурчики між закручених, мов пелюстки троянд, хмаринок.

 


Переглянути Данівка на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*