Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Мена

30.01.2012 27

Мена – районний центр Менського району, Чернігівської область, розташований на р. Мена.

Назву «Мена» пов’язують з назвою річки, що постійно змінювала своє русло, а також з правовим терміном, що означає обмін полонених, товарів, торгівлю. Підтвердженням цього припущення є той факт, що через Мену проходив давній торговельний сухопутний шлях на Чернігів, Курськ та Дон.
На території Мени знайдено поселення епохи бронзи (1 тис. до н.е.), юхнівської культури (6-3 ст. до н.е.), ранньослов’янської доби (1-5 ст. н.е.), городище часів Київської Русі (10-13 ст.) та 7 курганів, серед яких відома «Юркова могила» (11-12ст.).

Перші літописні свідчення про Мену сягають 1066 р., хоча деякі джерела відносять першу згадку про місто до 1408 р. В кінці 14 ст. Мена входить до складу Великого князівства Литовського, а з 1618 р. місто знаходилось вже під владою Польщі. У середині 17ст. тут було зведено дерев’яну фортецю на насипних земляних валах з метою захисту від татарських нападів. Залишки фортеці збереглися і до наших днів.

З 1654 р. Мена сотенне містечко спочатку Ніжинського, а потім Чернігівського полку , що користувалося магдебурзьким правом. З 1782 р. місто стало волосним центром Малоросійської, а з 1802 р.Чернігівської губернії, з 1923 р. – райцентр Сновської, а з 1925 р. – Конотопської округи. З 1932 р. і до сьогоднішнього дня Мена є райцентром Чернігівської обл.

Візитною карткою Мени є зоопарк (вул. Жовтнева, №32), що з 1983 р. має статус заповідного об’єкту загальнодержавного значення, незважаючи на те, що розташований в райцентрі. Загальна площа його території складає 9 га.

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

Зоопарк асновано у 1977 р. місцевим любителям природи Генадієм Івановичем Полосьмак, який мріяв про свій власний зоопарк ще з дитинства. Так на початку 70-х рр. молодий сержант міліції почав збирати на власному подвір’ї перших вихованців: білок, куріпок, папуг, лисицю, косулю та двох вовченят. Згодом вовки стали справжніми кінозірками. За їх участю було знято такі фільми як «Джек та Пальма», «Посміхнись вовку», озвучували своїх одноплемінників в картині «Білий клик».Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

В 1975 р. районне керівництво виділило для майбутнього зоопарку територію.
За перші 5 років свого існування зоопарк прийняв майже мільйон відвідувачів в тому числі делегації з різних країн.
Тяжкий час пережив зоопарк після розпаду СРСР. Частина тварин загинула, частину довелось продати, щоб утримувати решту господарства.

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

Сьогодні в зоопарку проживають близько 560 тварин, представників 120 видів, з них 17 занесені до Червоної книги . Тут є лебеді, павичі, фазани, африканський гаял, камерунські кози, антилопа нільгау, кінь Пржевальского, європейська лань, пятнистий олень, качка-мандаринка, лелеки , лисичка, дикобраз, представниками сімейства кошачих, бізон, віслючки, мавпочки, павіани та багато інших тварин…

В 2007 р. на 30-ти річний ювілей колекція зоопарку поповнилась австралійськими кенгуру Валабі.
Зоопарк підтримує постійні зв’язки з іншими зоопарками України, а колекція тварин постійно поповнюється.

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

 

Мена. Зоопарк Мена. Зоопарк

В місті з 1954 р. діє також Краєзнавчий музей (вул. Шевченко, №12), де зібрано понад 15 тис. експонатів серед яких варто виділити археологічну колекцію, етнографічну колекцію та унікальну збірку документів, пов’язану з життям бандуриста Т. Пархоменка та лірника А. Гребеня.

 


Переглянути Мена на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*