Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Стольне

08.01.2012 34

Стольне – село Менського району Чернігівської області. Стольне було засноване в період Київської Русі, про це свідчать залишки поселення і курганний могильник цього періоду. Що до назви населеного пункту, то є припущення що від того, що землі і поселення спочатку належали княжому столу.
В 1239 р. зруйноване татаро – монгольськими ордами хана Батия. В 15 ст. у складі Великого князівства Литовського. Потім підпадає під владу Росії і Польщі.
В 1660 р. універсалом Ю. Хмельницького Стольне було передано Ніжинському Ветхоріздв’яному Георгіївському монастирю.
В 1740 р. цариця Анна Іоанівна подарувала містечко Генеральному судді Малоросійської військової канцелярії великому землевласникові Андрію Яковичу Безбородьку.
У кінці 18 ст. на замовлення князя, канцлера Олександра Андрійовича Безбородька сина Андрія Яковича в Стольному було створено садибно-парковий комплекс, ймовірно, за участю відомого архітектора Дж. Кваренгі. На жаль, палац не зберігся.

Стольне Стольне Стольне

В 1782 р. споруджена Андріївська церква. Вона збудована в стилі класицизму над могилою Андрія Яковича Безбородька, квадратна, одноапсидна, однобанна, з’єднана переходом з двох’ярусною дзвіницею, яка вже була добудована в 19 столітті. Це дає підставу вважати якщо не авторство, так школу архітектора Дж. Кваренгі.

Стольне Стольне

 

Стольне Стольне

Довідка:
З Стольного бере початок династія вчених Кістяківських, засновник якої – управитель графського маєтку О. В. Кістяківський. Олександр Кістяківський, внук Ориста, був вченим-медиком. Ігор Кістяківський син Олександра Кістяківського міністр внутрішніх справ в уряді гетьмана П. П. Скоропадського. Другий син Володимир Кістяківський з 1929 року дійсний член АН СРСР і електрохімічного товариства в Нью-Йорку, з 1934 р. – директор колоїдно-електро-хімічного інституту АН СРСР. Третій син, Богдан Кістяківський, допомагав В. І. Вернадському в організації Української Академії наук. Сини Богдана Кістяківського: Олександр – доктор біології, професор Київського університету, Георгій – віце-президент Американської національної академії наук, був членом Американського комітету національної оборони і одним із авторів та організаторів створення атомної бомби.

 


Переглянути Стольне на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*