Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Суличівка

30.01.2012 36

Суличівка — село в Ріпкинському районі Чернігівської області. Село перебувало у власності поляків Яциничів, потім взяте у посаг ловчим новгород-сіверським Борисом Грязним.

Універсалом 1657 р. гетьман Б. Хмельницький затвердив Суличівку за вдовою Грязного Катериною Борисівною Грязною, яка в свою чергу передала її дочці Марині при її одруженні з Костянтином Мазапетом. Але село відібрав чернігівський полковник Василь Андрійович Дунін-Борковський і віддав Павлу Товстолісу. Після смерті Товстоліса у 1682 р. село повернули нащадку Яциничів. Після його смерті у 1696 р. полковник Я. Лизогуб віддав Суличівку зятю Яцинича, генеральному хорунжому Прокопу Семеновичу Якубенку.

У 1709 р. гетьман Іван Скоропадський забрав володіння у вдови Якубенка- Марії Яцинич, яка була родичкою І. Мазепи і гетьманськими універсалами 1712, 1715, 1716 рр. затвердив право власності за своїм братом бунчуковим товаришем Павлом. Згодом володіння були повернуті.
У середині ХVІІІ ст. село належало Василю Добронизькому.

Суличівка Суличівка

В селі збереглася досить незвичайна церква Різдва Богородиці з дзвіницею. Церква була зведена у 1786 р. на місці дерев’яної церкви і на залишках мурованої невідомої споруди оборонного призначення, про що свідчить перший ярус сучасної дзвіниці та склеп під нею. Первісна назва церкви в ім’я Різдва Христового. Сучасну назву храм одержав після відновлення в 1893 р.

Суличівка Суличівка
Суличівка

 


Переглянути Суличівка на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*