Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Сосниця

08.01.2012 8

Сосниця – село Сосницкого району Чернігівської обл. Свою назву Сосниця отримала завдяки великим сосновим лісам, які спрадавна її оточували. Перша згадки про Сосницю в Іпатіївській Грамоті.
Але проте перші поселення в області Сосниці з’явилися набагато раніше. Судячи по результатах археологічних розкопок, ще в кам’яному столітті.
Багато хто знає Сосницю як Батьківщину всесвітньо відомого українського кінорежисера Олександра Довженко. Де знаходиться батьківська садиба, з 1960 року діє музей.

Покровська церква збудована 1847 році. “Козацького” типу с бароковими фронтонами. В інтер’єрі зберігся олійний розпис, що ілюструє біблійні сюжети, який має мистецьку цінність.

Сосниця Сосниця

Була закрита в другій половині 1930-х рр. Як всюди під час німецької окупації богослужіння в цій церкві відновилось. Вдруге церкву закрили на початку 1960-х рр. У приміщенні храму організували автошколу, потім склад.

Сосниця Сосниця

У 2010 році Покровську церкву було по-варварському ЗНИЩЕНО під маркою розібрання з метою реставрації. Від храму лишилася тільки псевдоросійська дзвіниця, а власне церква розібрана до грунту. Цей вандалізм повністтю лежить на совісті Сосницької РДА

Сосниця на сайті Дерев’яні Храми України


Переглянути Сосниця на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*