Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Рогатин

17.01.2012 5

Рогатин — місто на Опіллі (Подільське горбогір’я) над річкою Гнилою Липою, центр Рогатинського району Івано-Франківської області. Перша згадка про Рогатин 1184 року, коли поселення входило до Галицько-Волинського князівства часів князя Ярослава Осмомисла. Як місто воно вперше згадується у буллі Папи Боніфація ІХ перемиському єпископу 1390 р.

Місто Рогатин відоме перш за все як батьківщина легендарної Роксолани (Насті Лісовської 1505-1561) – дружини турецького султана Сулеймана.

Святодухівська церква в який зараз розташований музей дерев’яної архітектури і живопису XVI-XVІІІ ст.. Архітектурна пам’ятка 16 ст. Вона являє собою тридільний храм, складений з товстих дубових брусів. Центральний зруб перекритий наметовим дахом з трьома заломами і закінчується ліхтариком. Бічні пірамідальні бані дуже схожі на оборонні вежі. В дворі знаходиться триярусна дзвіниця, вкрита як і церква, дерев’яним ґонтом. Жінка яка розповідала про церкву, навіть дозволила вдарити в дзвін на вежі, який був виплавлений у 16 ст.

В церкві зберігся іконостас, створений на кошти Рогатинського братства в 1650 р. Над створенням ікон безіменні митці працювали в період визвольної війни українського народу 1648-1654 р. Іконостас вважається перлиною українського мистецтва XVІІ ст.
Поруч церкви знаходиться дуже цікаве кладовище, багато хрестів та скульптур.

Церква Різдва Богородиці, дата її побудови точно не відома – приблизно XІV ст.
Церква оточена оборонними мурами з воротами, які були зведені XІV – XVII століттях. Зараз їх чомусь поштукатурили і покрасили, хоча дає пристойного вигляду.
В XVIII ст. церква згоріла і була відбудована лише в 1827 році.. Потім була ще реставрація 1868 та 1973 років. Остання реставрація проводилась вже за часів незалежності України.

Костел св.Миколая XV ст, був зруйнований під час частих татарсько-турецьких нападів.
Заново споруду звели в 1666 році, але й вона зазнавала частих руйнацій. За часів Австро-Угорщини була проведена ґрунтовна реконструкція, яка згладила явні оборонні риси костьолу й надала йому готично-ренесансних форм, були замуровані бійниці. В 1862 році була реконструкція 30-ти метрової дзвіниці.
В 1944 році був пошкоджений дах і шпиль. В 1945 р. башту відновили й навіть надбудували 2 метри. В 1969-1973 роках провели чергову реконструкцію і розмістили в ньому як в більшості костелів при радянському союзі, музей атеїзму. Але зараз це діючий храм.

 


Переглянути Рогатин на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*