Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Cадиба Сербулових

20.02.2013 20

На розі вулиць Ярославів Вал та Бульварно-Кудрявська, 3 в 1871 р. колезький радник Василь Іванович Сербулов придбав ділянку землі, де ще на той час височіли вали стародавніх міських укріплень ( до 17 м). В зазначений міською владою п’ятирічний термін (1871–1876 рр.) Сербулов звів на ділянці особняк у стилі неоготики (арх. П. І. Спарро).

Cадиба Сербулових, вул. Воровського № 3

Згідно з традицією класичної архітектури, планування особняка було підпорядковане суворій симетрії. На основному поверсі центральну частину займали вітальня (трьома вікнами на вулицю) та дещо менша їдальня (трьома вікнами у двір). У крилах будинку – однакові квадратні кімнати, по два вікна в кожній. Бічні сходи вели у двокімнатний мезонін (надбудова над середньою частиною будинку), з вікнами на вулицю й у двір. У підвальному поверсі містилися кухня, комори, людська тощо.

Cадиба Сербулових, вул. Воровського № 3

В 1882 р. садиба Сербулових була поділена. Особняк став власністю Єлизавети Іванівни Глейніх, дружини генерал-майора, а наріжну частину садиби в 1898 р. викупив київський 2-ї гільдії купець Генріх Зівал, член багатьох громадських комісій та об’єднань. Через рік купець будує тут чотириповерховий прибутковий будинок у стилі «віденського ренесансу». На першому поверсі розмістилися магазини: галантерея, мануфактура, м’ясо, кондитерська і булочна, а на інших поверхах кімнати здавалися в найм.
В 1899-1908 pp. особняк належав дворянинові Миколі Миколайовичу Білокопитову, в 1909-1910 pp. – Миколі Францевичу Добржинському, а в 1911 – 1918 рр. – Ядвізі Михайлівні Адамович. Родина Адамовичів складалася з 14 осіб і займала 6 кімнат на першому поверсі.

Cадиба Сербулових, вул. Воровського № 3

До 2012 р. в гарно відреставрованому особняку знаходився популярний ресторан східної кухні «Шафран».


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*