Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Київ. Особняк барона Штейнгеля

10.03.2021 524

Особняк інженера шляхів сполучень, статського радника барона Рудольфа Васильовича Штейнгеля.

По вул. Бульварно-Кудрявська 27 знаходиться особняк інженера шляхів сполучень, статського радника барона Рудольфа Васильовича Штейнгеля. На початку 70-х pp. 19 ст. садиба належала родині Сетгофер. 28 серпня 1872 р. Олена Львівна Сетгофер продала садибу княгині Софії Кудашевій, а в 1877 р. її викупив барон Рудольф Васильович Штейнгейль. На той час особняк був типовою для тих часів садибою-кам’яницею.

Київ. Особняк барона Штейнгеля

У липаді 1877 р. брат Рудольфа Васильовича, Максим Васильович Штейнгейль, звернувся до Київської міської управи по дозвіл на прибудову до садибного будинку. До прохання додавався проект, складений архітектором Володимиром Ніколаєвим. Ніколаєв дав також підписку про керівництво і нагляд будівельними роботами, однак через два тижні подав заяву вже про припинення нагляду, і за цю справу взявся академік архітектури В. Сичугов. Перебудова була здійснені за проектом Ніколаєва, але із суттєвими змінами.

У лютому 1879 р. будівельні роботи були завершені. Особняк набув рис замку у псевдоготичному стилі. Інтер’єри особняка було декоровано в стилі неоренесанс. Поруч з особняком розкинувся мальовничий “англійський” парк-сад з доріжками, алеями, клумбами, фонтаном, альтанками, містками і ставком, де плавали чорні лебеді.

Баронеса М. Ф. Штейнгейль та барон Р. В. Штейнгейль були поховані на Аскольдовій могилі, де утворився родинний некрополь, архітектурно сформований архітектором В. Городецьким.

Утримання садиби було дуже обтяжливим для родини, тому вже у 1901 р. її новим власником став професор медицини університету св. Володимира, завідувач кафедрою неврології та психіатрії Михайло Микитович Лапинський – один із засновників київської неврологічної школи. Професор М. Лапинський засновує тут фізіотерапевтичний санаторій з водолікуванням, світлолікуванням та електротерапією. Крім цього професор розбудовує лікувальний корпус, а з боку вул. Мало-Володимирської (сучасна вул. О. Гончара, №60) у 1908 р. зводить багатоповерховий прибутковий будинок з рисами романтичного готичного замку.

Протягом усього 20 ст. в садибі розміщувалися різні лікувальні заклади: з 1924 р. – Всеукраїнський державний дитячий ортопедичний інститут з пологовим відділенням, 1926 р. IV радянський санаторій, з 1927 р. психоневрологічний інститут, в роки Другої світової війни – шпиталь; після війни – санаторій, а з 1952 р. функціонує Київський науково-дослідний інститут ортопедії.

У 1976—1981 рр.,незважаючи на протести громадськості, найдавнішу частину особняка було знищено, а на її місці зведено багатоповерховий лікувальний корпус індустріальної архітектури. Збережену прибудову особняка було реставровано у 1980-х рр. (арх. В. Корнєєва).

Частину приміщень старого особняка спочатку планували віддати під музей, проте перемогла комерційна сторона життя і приміщення здали в оренду німецькому концерну «Сіменс».

В дворі садиби залишилися романтична вежка й деталі зовнішнього оздоблення будинку.

Наданий момент тут знаходиться державна установа – “Інститут травматології та ортопедії АМН України” та її структурний підрозділ – Клініка ортопедії та травматології дитячого та підліткового віку. Інститутом розроблено метод комплексного хірургічного лікування ревматоїдного артриту, методику профілактики та лікування дегенеративно-дистрофічних уражень суглобів. Уперше в Україні впроваджено комплекс заходів з лікування хворих на остеомієліт. Успішно лікуються захворювання і ускладнені травми хребта.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання. Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*