Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Будинок Городецького

05.01.2012 32

Нарешті здійснилась моя мрія потрапити в будинок Городецького, відомий в простонародді “Будинок з химерами“, на вулиці Банкова 10.

На превеликий жаль, в середині не можна знімати. З 2005 року це офіційна резиденція президента України. На вході потрібно здати фотоапарати та мобільні,пройти через металошукач, одягти “бахіли” на взуття і в перед. В будинку проводять не більше 4-х екскурсій щосуботи, групи по 10 осіб,звичайно, якщо в цей день нема державних прийомів. Екскурсія триває майже годину. Але для огляду відкрито не весь будинок, показують сходи, вестибюль та звісно квартиру № 3 там де жила сім’я Городецького.

Будинок Городецького Будинок Городецького

Будинок Городецького

А все почалось з купівлі за безцінок клаптика землі на схилі, тоді такі ділянки були не придатні для будування. Коли Городецький оголосив про свій намір побудувати на цьому місці через два роки будинок, то відомий київський архітектор Олександр Скобелєв приклав руку до його чола і з пафосом промовив: “Вы, сударь, сумасшедший. Только сумасшедшему может прийти в голову такая идея”.

Будинок Городецького Будинок Городецького

Городецький виграв парі, будівництво тривало 1901-1903 рр. Для зміцнення стійкості схилу було вбито майже 50 бетонних паль на глибину 5 метрів. Сам будинок спроектовано у формі куба: з боку вулиці Банкової він має три, а з боку площі Івана Франка – шість поверхів. Фасади прикрашено з характерним для модерну використанням різних стилів. Звісно, дім ні в якому разі не позв’язаний з химерами. Якщо уважно роздивитись ліпнину, то видно, що всі тварині реальні, тільки в деяких випадках вони дещо збільшені в розмірах. Дівчата, яких називають русалками, є звичайними дівчатами, які сидять на рибах. Вся тематика як фасадів так і внутрішнє оздоблення будівлі не випадково, Городецький був мисливець та мандрівник.

Цей будинок не залишає нікого байдужим. До нього ходять багато туристів, але мало хто навіть уявляє, яка краса в середині будинку. Ми були під великим враженням, майже вся ліпнина з тематики мисливство збереглася, постраждали тільки розписи, які відновлювали за малюнками, описами та спогадами.

Будинок Городецького Будинок Городецького

З головного входу потрапляєш в вестибюль, який був зроблений на морську тематику:розписи дна з загиблими кораблями, на стелі красується величезний восьминіг.Кінцівки морського створіння прикрашає яскрава ліпнина з гіпсу у вигляді мушель, морських зірок тощо, а в центрі надзвичайно гарна люстра. З вестибюлю можна потрапити до центральних сходів, які ведуть на нижні та верхні поверхи. Сходи та стіни оздоблено ліпниною:голови парнокопитних тварин, гірлянда з куріпок, на стінах розпис мисливської тематики, між третім та четвертим поверхами велика лампа у вигляді квітів, також там був акваріум але він на жаль не зберігся.

Будинок Городецького Будинок Городецького

З вестибюлю можна також потрапити до передпокою квартири № 3, де і проживав Городецький.
З передпокою можна пройти до кабінету архітектора,де нині розміщено гардероб,до великої вітальні,їдальні та в коридор, який вів в будуар, спальню, дитячу та інші службові приміщення. На жаль, зараз кімнати перебудовані і мають різне призначення: зал для вручення вірчих грамот, урядовий зал для підписання документів і малий зал для переговорів. Також є зал, де Президент України проводить зустрічі віч-на-віч,приміщення для брифінгів і кімната для проведення урочистих святкових прийомів.

Будинок Городецького Будинок Городецького

Ось так ми провели час в одному з цікавих та красивих будинків міста Києва. У нас залишилося багато вражень та інформації. Так що, якщо буде можливість,то не зволікайте, не пожалкуєте.

Далі буде …

Світлини з середині будинку взято з сайту www.president.gov.ua


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*