Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Маєток Октавіана Більського

05.01.2012 72

На вулиці Герцена у парку дослідного Науково-Інституту педіатрії, акушерства та гінекології (офіційна адреса – вулиця Платона Майбороди (колишня Мануїльського), 8). В урочищи Кмитів Яр, де бере початок річка Глибочиця знаходиться маєток аптекарського помічника, а згодом і власника аптеки на Подолі – Октавіана Більського

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського

1893 р. на його замовлення, було споруджено по черзі два майже однакові особняки. Їхні фасади щедро декоровано пілястрами, гіпсовими вставками, гірляндами й фестонами, стрічковим орнаментом та скульптурними голівками в круглих нішах. Обидва особняки своїм вільним розташуванням серед розкішного парку із декоративними насадженнями, ставками, містками та малими архітектурними формами сприймалися як заміська резиденція.

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського

1934 р. садиба стала резиденцією наркома внутрішніх справ Всеволода Балицького. Як свідчать архівні джерела, на реконструкцію особняка та впорядкування парку було витрачено близько 1 млн. крб. державних коштів. На утримання особняка щомісяця витрачалось 35 тис. крб.

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського

Після розстрілу Балицького, садиба використовувалася як піонерський табір для дітей співробітників НКВС.
1943 р. тут оселився перший секретар ЦК Микита Хрущов. Він дуже полюбив цю затишну садибу, любив вранці та ввечері робив прогулянки мальовничими алейками. У сусідньому, колишньому прибутковому будинку № 12 мешкала охорона.

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського

Надалі садиба залишалася резиденцією усіх наступних перших секретарів ЦК, включно з Петром Шелестом. Після його усунення 1972 р. наступний секретар Володимир Щербицький подарував садибу “дітям України” і тут почалося велике будівництво і виросли нові багатоповерхові корпуси Науково-дослідного інституту педіатрії, акушерства та гінекології. Дякувати, особняки збереглися, але надовго?!

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського

 

Маєток Октавіана Більського Маєток Октавіана Більського
Маєток Октавіана Більського

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*