Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Південний тунель. Жуків острів

05.01.2012 42

Південний тунель. Жуків острів. Майже сім десятиліть тому в Києві почали секретне будівництво двох важливих стратегічних об’єктів. Спецоб’єкти називали секретне будівництво №1.

Жуків острів Жуків острів Жуків острів

До сьогоднішнього дня уціліли три фрагменти Південного переходу. Один, сорокаметрової довжини, загублений в покритих лісом горбах біля села Пирогів. Інший, близько 90 метрів, лежить в лівобережній місцевості Осокорки, на шляху житлових масивів, що ростуть. Третій, найзначніший, “титул шість” височіє над дрібноліссям на Жуківому острові.

На випадок війни два тунелі під Дніпром повинні були стати важливими стратегічними об’єктами. І хоча будівництво вели активно, проект так і не завершили. У 30-ті роки минулого сторіччя в Києві почали будувати залізничні тунелі під Дніпром. Перший повинен був з’єднати Оболонь з Вігуровщину, другий – Чапаєвку з Осокорками.

Жуків острів Жуків острів

Самий добудований тунель Південний – чутками теж не обділений. Його кінцева довжина повинна була складати 6,5 кілометра, а побудувати його збиралися за вісім років. За п’ять років побудували близько кілометра, у тому числі і під водою. Від Жулян до Пирогова тунель повинен був пролягати відкрито, потім “упірнути” під землю, а потім і під воду. Роботи продовжувалися і після початку облоги Києва, в липні тунель був блокований арматурою і бетоном, а потім підірваний при відступі Червоної Армії.

Жуків острів

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*