Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Лехнівка

31.12.2011 14

Лехнівка – село Баришівського району Київської області. В селі діє Храм на честь Різдва св. Пророка Іоанна Хрестителя який був збудований на кошти селян в 1877р., а трохи пізніше й дзвіниця, яка стоїть окремо. В багатьох джерелах створення церкви датують 1896р., але, ймовірно, що це рік побудови дзвіниці.

Храм належить до типових православних культових споруд. Чотири невеликі бані,прикрашені складною дерев’яною різьбою туляться до головної. Такі хрестоподібні п’ятиглаві храми поширені найменше,тому що найскладніші за архітектурою. Дослідники храмової архітектури вважають,що споруди у формі хреста походять з Візантії.

Лехнівка Лехнівка

До Іоаннопредтеченського храму час був милосердим. До початку Великої Вітчизняної війни приміщення слугувало складом колгоспу. Під час війни дзвіниця слугувала опорним пунктом та вежею для обстрілу нашим і ворогам. В повоєнні роки було відновлено богослужіння, які не припиняються і до нашого часу.

Унікальний п’ятиярусний іконостас є ровесником храму, панікадило палахкотить тихими вогниками старовинних лампадок. Таке освітлення не йде ні в яке порівняння з світлом від електричних лампочок чи навіть свічок. Взагалі, виразною рисою таких споруд є зовнішня простота, невибагливість(позбавлена зайвих прикрас), витонченість, устремління до неба та внутрішня неперевершеність.

Лехнівка Лехнівка Лехнівка

Дзвіниця стоїть відокремлено від церкви.

Лехнівка

 
Лехнівка на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Лехнівка на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*