Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Іванків

01.01.2012 21

Іванків – село в Бориспільському районі Київської обл. Письменні та археологічні джерела засвідчують, що на території села знаходилось укріпне городище часів Київської Русі, знайдено кераміку доби міді- бронзи, досліджено кілька скіфських курганів.

Назва населеного пункту походить від імені першого поселенця Івана Ламаша. В історичних джерелах перша згадка про Іванків сягає 1508 р., а саме в “Актах, относящихся к истории Южной и Западной России”.

В 1552 р. Іванків належав до Київського замку. 1590 року польський сейм прийняв рішення про передачу селища Іванків козацькому старшині Войтеху Чановицькому. Але за участь у повстанні проти польської шляхти, Чановицький був позбавлений цієї власності і село як винагорода за придушення повстання (під проводом Наливайка) отримав у 1596 році польський коронний гетьман Станіслав Жолкевський. Про це йдеться у грамоті 1597 р.

Наступною власницею Іванкова стала донька Жолкевського Софія Данилович. В 1630 р. під час повстання Тараса Трясила Іванків і навколишні села були спалені повстанцями. 1687 р. за наказом гетьмана Івана Мазепи село перейшло у володіння у володіння Печерському дівочому монастирю. З часом Іванків став власністю казни.
У 18 ст. Іванків належав до Бориспільської козацької сотні Київського полку, а після встановлення в Україні московського територіального устрою підпорядковувалося Бориспільському волосному правлінню. Наприкінці XIX – на поч. XX ст. Іванків був центром волості.

Іванків Іванків

У селі є також Спасо – Преображенська церква яка датується першою половиною 19 ст. та каплиця преподобного Онуфрія Великого. Каплицю було побудованов 1999 р. в пам’ять про полеглих на полях битв та померлих в роки Голодомору на місці зруйнованої Онуфріївської церкви.

Іванків Іванків

 

Іванків Іванків

 
Іванків на сайті Дерев’яні Храми України
 


Переглянути Іванків на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*