Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Сулимівка

01.01.2012 20

Сулимівка – село в Бориспільському районі Київської обл. Сулимівку і землі кількох сіл було подаровано Івану Сулимі польським гетьманом Станіславом Жолкєвським, у 1615 році за вірну службу. Згодом Сулимівка стала головним родинним маєтком Сулим.

У 1622-1629 рр. Була збудована Покровська церква, одна з перших зразків української архітектури, увінчана ще тими, автентичними козацькими хрестами. У 1838 році церква зазнає змін, хоча в цілому церква зберігає первісний вигляд.

Сулимівка Сулимівка

Храм також був усипальницею роду Сулим, але у 30-ті роки склепи було пограбовано. Довгі роки храм зазнавав осквернення. Розікрали все, навіть табличку на стіні, на якій були викарбувані імена меценатів храму. Царські ворота нині – в музеї, чаша – в золотій палаті. Оригінал родової ікони “Покрова Сулимівська” перебуває у Музеї образотворчого мистецтва у Києві. Плащаницю 1942 року вивезли до Ленінграда, де вона безслідно зникла.

Сулимівка Сулимівка

На іншому боці дороги стоїть одноповерховий в жахливому стані будинок – садибний будинок Сулим. Зараз в будинку хтось мешкає, коли я почав знімати то якась дівчина почала лаятись. Мабуть ми були не перші. На мої питання, отримав відповідь що то їхня хата, а не якийсь там музей.

Сулимівка Сулимівка

 


Переглянути Сулимівка на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*