Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Немішаєве. Руїни палацу Остен Сакен

22.02.2022 84

На території сучасного смт. Немішаєве збереглись руїни палацу власником якого у 18 ст.

Немішаєве – смт. Бородянського району Київської області.
На території сучасного смт. Немішаєве збереглись руїни палацу власником якого у 18 ст. був придворний церемоніймейстер, а також вихователь Великого князя Констянтина Павловича граф Карл Іванович Сакен. Після його смерті маєток перейшов до володінь камергера Івана Христофоровича фон дер Остен Сакен, а від нього вже до його сина – генерал-майора Карла Івановича фон дер Остен Сакен. Маєтку належали також землі сіл Мироцьке, Микуличі, Бабинці, Пилиповичі, Пороскотень.

Коли генерал-майор граф Карл Іванович фон дер Остен Сакен виїхав за кордон, землі викупив пан Оштахов, а після його смерті маєтком керувала його дружина. Через деякий час вона продала землі німцю Варгену, а він вже придворному міністру, нащадку намісника царя на Кавказі, графу Воронцову-Дашкову.

Граф Воронцов-Дашков подарував частину землі помічнику Антону Йосиповичу Красовському. Згодом на землях Красовського, в зв’язку з будівництвом залізної дороги Київ-Ковель, у 1902 р. виникає селище Немішаєве назване на честь чудової людини – Клавдія Семеновича Немішаєва, який керував залізницею в 1896 – 1905 рр. після Олександра Парфенійовича Бородіна.

У 1904 р. новим власником маєтку став Кулик Андрій Моїсейович, який був простим, але дуже заможним селянином (про те як йому це вдалося існує чимало легенд, але це тема іншої розмови).

В радянські часи палац було віднесено до території смт. Немішаєве. Тут розташувався клуб Немішаївського біохімзаводу, про що й досі згадують мешканці селища. Перед будівлею було встановлено пам’ятник Леніну (доволі символічно для радянського часу). Але однієї ночі заводський клуб охопила пожежа, у якій згоріли не тільки старовинні меблі, але і будівля палацу. Мешканці села розповідають, що місцева влада дуже посприяла руйнації цього чудового палацу і зробила все можливе щоб жителі не змогли зберегти будівлю. З кожним роком маєток все більше руйнується і, на жаль, немає надії на його відродження.

Стара світлина маєтку. Автор не відомий, як що ви знаєте хто обов’язково напишіть.

Немішаєве. Палац графа Карла Сакена

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*