Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Македони

03.01.2012 16

Cело Македони в Миронівському районі Київської області. Перша письмова згадка про село датується 1640 р. На початку 20ст. Македони були волосним центром.

До 1905 р. в селі існувала однокласна школа, де працював один учитель та священник. Навчання проводилося на російській мові, учнями були одні хлопчики.
В 1905 р. селяни с. Македонів, які працювали в поміщицькій економії, брали участь у страйках. Організатор страйків X.М.Бідний створив в 1919 р. комітет бідноти.
Після 1905 р. Міністерство освіти побудувало в с.Македони двокласну школу на п’ять класних кімнат, учительську та кухню. Закінчити двокласну школу було великим досягненням, оскільки була перспектива стати писарем у волості чи управі.

У 1912 р. за сприянням священика Солухи В.Д., який на той час був депутатом IV Російської Державної Думи відкрито Вище початкове чотирьохкласне училище. Приміщення для училища було побудовано з матеріалу старої дерев’яної церкви.
Під час німецько-фашистської окупації в селі діяла група партизанського загону ім.Чапаєва, жителі переховували червоноармійців. В роки війни в приміщеннях школи розміщувалася конюшня та концентраційний табір для військовополонених.

Стоїть в селі велична самотня будівля – храм Покрова Пресвятої Богородиці.
Закладений в 1904 р. стараннями згаданого раніше священика Віталія Солухи. Кошти на будівництво виділило Міністерство внутрішніх справ Російської Імперії, а також надходили пожертвування від прихожан.
Будівництво закінчилось у 1910 р., а з 1911р. проводились богослужіння.
Отець Віталій Солуха товаришував з відомим більшовиком – депутатом Григорієм Петровським, тому до 30-х рр. йому вдалося уникнути репресій. Остання служба в церкві була проведена на Пасху 1963 р.

Македони Македони

З 1964 р. церкву перетворили на склад. Купол із цегли на дерев’яній конструкції упав у травні 1974р.,а в 1983 році були замуровані вікна.
У 1992 р. під керівництвом представника УПЦ КП почалася часткова реставрація церкви,проте особливих змін не відбулось. Храм знаходиться в жалюгідному стані. Залишається лише надія на те, що колись знову лунатиме дзвін селом та його околицями.

Македони Македони
Македони

 


Переглянути Македони на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*