Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Миронівка

07.03.2012 125

Миронівка — районний центр Київської області, розташований в долині річки Росава за 106 км від Києва.

Миронівка Миронівка

Початок майбутньому місту поклав хутір, заснований козаком з Полтавщини – Мироном Зеленим, з іменем якого пов’язана назва населеного пункту.
Жителі Миронівки брали активну участь у визвольній війні 1648—1654 рр., вступаючи в загонах І. Богуна та М. Кривоноса. На початку липня 1648 р. Б. Хмельницький розквартирував біля Миронівки на березі Росави свій військовий табір.

Миронівка Миронівка

В 1667 р. за Андрусівським мирним договором Миронівка залишилась під владою Польщі, але боротьба проти гніту польської шляхти не припинялась. На початку 18 ст. повстали козаки та селяни на чолі з полковником Самусем, яким вдалося розбити польські загони, але після Прутського миру сюди знову повернулася польська шляхта.
В часи Коліївщини Миронівка була районом, де проходила збройна боротьба проти польсько-шляхетського гніту. Весною 1768 р. через Миронівку в напрямку Фастова рухалися загони гайдамаків на чолі з М. Швачкою та А . Журбою.

З кінця 18 ст. Миронівка стала власністю графів Браницьких. У 1869 р. Браницькі продали свої землі разом з цукровим заводом удільному відомству.

Миронівка Миронівка

В 1867 р. в Миронівці було прокладено залізницю, яка стала поштовхом економічного розвитку містечка.
Станція Миронівка була споруджена в 1876 р. і є нині вантажною вузловою залізничною станцією на сходженні ліній Фастів-1 – Миронівка, Київ-Миронівка, Миронівка-Богуслав (вантажна) Південно – Західної залізниці та Миронівка – Цвіткове Одеської залізниці.
Під час Другої світової війни станцію було зруйновано. Нове приміщення вокзалу з’явилося в 1953 р. за проектом арх. П. Ф. Красицького. У 2000-і рр. було проведено капітальний ремонт вокзалу.

Миронівка Миронівка

 

Миронівка Миронівка

 

Миронівка Миронівка

 

Миронівка Миронівка

В Миронівці з 1958 р. функціонує бальнеологічний курорт, відомий в країні завдяки цілющим джерелам радонових вод. В обласній лікарні успішно лікують поліартрит, ревматизм та інші захворювання.
Неподалік від міста археологами виявлено кургани доби бронзи (2 тис. до н. е.), вісім курганів кочівників 10- 12 ст., в яких знайдено скелети людей та коней, стремена та різні прикраси. На околиці Миронівки виявлено бронзове дзеркало скіфського часу, грецьку посудину 6 – 4 ст. до н. е., а також скарб ювелірних речей 11-12 ст., що складається з срібних монет, браслетів, ланцюжків та намиста.

 


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*