Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Нещерів

02.01.2012 64

Нещерів – село Обухівського району, Київської області на правому березі річки Стугна засноване в 1605 році. Назва населеного пункту походить від імені Нестора Літописця і раніше звучала Нещир, Несторів.
Місцевість відома як родова власність багатого козацького роду сербського походження Гудим-Левковичів.

В 1794 році один з представників цього благородного роду Іван Павлович Гудим – Левкович побудував в селі Преображенський храм, що є унікальним зразком переходу українського бароко до класицизму. За своєю формою будівля нагадує корабель. Це символ того,що церква веде людину через бурхливе життєве море до тихої пристані.
Для побудови храму було виділено 36 десятин землі та чималу суму грошей.

Нещерів Нещерів

Дзвіницю з дерев’яними ставнями вбудовано в будівлю.
За заповітом поміщика було поховано на території Преображенського храму. Тут також спочивають його брат Максим Павлович та син Іван Іванович, що турбувалися про храм до кінця свого життя.

Нещерів Нещерів

Надзвичайно таємничим місцем в храмі є – склеп, форма та коридори якого породили легенди про загадкові підземні ходи протяжністю в декілька кілометрів. Там було знайдено рештки поховань духовенства, розграбовані в радянські часи.

Церква в Нещереві збирала під своїм дахом віруючих включно до 60-х років. В приміщенні церковно-приходської школи навчалися діти з усіх околиць. Проте радянська влада все ж перетворила храм на зерносховище,а з 70-х років приміщення знаходилося в такому аварійному становищі, що подальше використання було просто неможливим: розписи втрачено, ні хрестів,ні даху, ні вікон,ні дверей, величезний отвір в алтарній частині,у стінах і на стелі росли дерева, підлога прогнила, зруйнований купол…

Нещерів Нещерів

У 1988р. Спасо-Преображенський храм повернули віруючим. Надії на його відновлення майже не було, проте зусиллями першого настоятеля протоієрея Сергія Огли та місцевих жителів храм відновлюється, набуває свого первинного вигляду та розквітає з кожним роком.

Нещерів Нещерів Нещерів

Храм має два престоли: центральний престол на честь Преображення Господнього і престол на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі у теплому храмі освячений у 2003 р. Планується освятити і третій престол на честь ікони Божої Матері “Донська” в бічному приділі храму.
Витончений купол прикрашає хрест з позолотою.

Нещерів Нещерів

В 2004 році було створено Спасо-Преображенський скит Свято-Троїцького Іонинського монастиря. Монахи скиту реставрують келії та займаються різноманітною господарською роботою. Досить часто їм допомагають волонтери.

Нещерів Нещерів

Цікаве:
Наша подорож в це святе місце була досить незвичайною. Приїхали ми опівдні, обійшли територію, сфотографували храм ззовні, а потім вирішили зайти подивитися його з середини. Відкритими виявилися лише одні двері, що ведуть до престолу на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі. Ввійшли ми не дуже вчасно, адже там повним ходом йшло прибирання та підготовка до вечірньої святкової служби. Коли ж розвернулися щоб вийти, нам несподівано запропонували допомогти прикрасити храм до вечірньої служби. Відверто кажучи, відчуття було неоднозначне, але погодилися і не пожалкували.
Після закінчення нашої невеличкої місії прихожанка Зіновія розповіла нам дуже цікаву історію.

Один циган отримав в Чорнобилі велику дозу опромінення, лежав в госпіталі, надії на одужання не було. Та ось чоловікові приснився дивний сон, в якому перед ним з’явився старець і сказав щоб він прийняв православ’я. Цигану не давав спокою цей сон, а ще більше, що таке православ’я. Пошук відповіді привів до Києво-Печерської лаври, де монах вислухав чоловіка, розповів що таке православна віра, а прощаючись чомусь назвав отцем Сергієм. Циган подумав, що то, мабуть, тому що в нього діти є. Але все обернулося так, що з часом чоловік дійсно став отцем Сергієм і приклав неймовірні зусилля для відновлення Спасо-Преображенського храму в с. Нещерів. На відбудову пішли всі кошти від проданого власного майна, пожертвування прихожан та благодійників і навіть родичів-циган довелося добре “потрусити”. Отець Сергій став першим настоятелем храму, а після декількох поїздок на Афон, залишив після себе гідного наступника і поїхав з села щоб продовжити свою священну місію побудови храму.

Нещерів Нещерів

 


Переглянути Нещерів на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*