Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Кути

28.12.2011 8

Кути – село Буського р-ну, Львівської області розташоване за 3 км на північ від Олеського замку.
В писемних джерелах Кути згадуються від 1441 р. Назва села пов’язана з лісистою та непрохідною місцевістю,що називалася Кут, де перші поселенці сучасного села ховалися від татар.

В Кутах збереглося дві дерев’яні церкви, які є пам’ятками національного значення.
На околиці села, біля цвинтаря знаходиться церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1750 р. Пам’ятка належить до галицької школи народної архітектури.
Церква складається з центрального зрубу, бабинця з критим присінком та гранчастого пятистінного вівтаря з добудованою захристією. По периметру оточена опасанням, опертим на дерев`яні стовпи.

Кути Кути Кути

В 30-х рр. ґонтове покриття храму замінене на бляху.
В інтер’єрі церкви монументальний олійний живопис на стінах (1936 р. Я. Левицький) та дерев’яний, чотириярусний, різьблений золочений іконостас (друга половина 18 ст.).

Кути Кути

Неподалік від церкви, на цвинтарі можна побачити цікаву каплицю.

Кути

Михайлівська церква, 1697 р. та дзвіниця (18 ст.). Церква була дочірньою до храму Різдва Пресвятої Богородиці.
Михайлівська церква побудована майстром Г. Сасовським. Триверха будівля храму має оригінальний ступінчастий пірамідальний дах, що нині зустрічається дуже рідко. У 1865 р. по периметру влаштували опасання у вигляді арочної галереї, яке відновили у первісному вигляді під час реставрації 1974 р. В 19 ст. до північної стіни вівтаря добудували ризницю.

Кути Кути

В 1910 р., 30-х рр., 1956 р., 1974 р. 20 ст. проводилися ремонтні та реставраційні роботи.
До другої світової війни покровителькою Михайлівської церкви була місцева землевласниця Марія з Замойських Гнєвошова.
В інтер’єрі церкви збереглося барочне різьблення, живопис кінця 17 ст., та іконостас кінця 17 ст., який не має аналогів в Україні. У 90- х рр. 20 ст. з вівтаря були викрадені малі празники. Пошук цих ікон результатів не мав.
На жаль, в травні 2010 р., не вдалося зробити хороші фото та потрапити до середини храму, оскільки будівля була закрита на реставрацію. Проте вже 26 вересня 2010 р. церква була урочисто відкрита завдяки зусиллям студентів

Кути Кути

Львівського Університету банківської справи НБУ. В храмі окрім проведення богослужінь планується створити музей Храм Пам’яті, в якому зберігатиметься інформація про попередні покоління та про відомих вихідців краю. Церква буде відкритою для служіння різним християнським конфесіям. На жаль, не вдалося врятувати дуже пошкоджену дерев’яну дзвіницю 18 ст.

Кути

 


Переглянути Кути на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*