Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Новий Милятин

28.12.2011 60

Новий Милятин – село Буського району Львівської області розташоване поряд з трасою Львів-Київ, між Новим Яричевом і Буськом.

Новий Милятин

Археологічні розкопки на околиці села виявили шар поховання культури шнурової кераміки, що свідчить про заселення цієї території ще з кінця 3 тис. до н.е.
Новий Милятин було засновано у 1578 р. неподалік села Милятин, перша згадка, про який сягає 1431 р. Польський король Стефан Баторій (р.п.1575-1586) надає новоствореному населеному пункту магдебурзьке право та статус міста.
У 1657 р. містечко разом з навколишніми селами отримує у спадок львівський підкоморій (суддя, який займався питаннями розмежування володінь) П. Ожга.
Після приєднання Галичини до Австрійської імперії в 1772 р. Новий Милятин втрачає своє економічне та культурне значення і перетворюється на звичайне село.




У 1738 р. Тереза з Каршніцких заклала у Новому Милятині монастир оо. Камедулів. У 1745 р. камедулів зміняють кармеліти босі зі Львова, а 1747 р. сюди перенесли чудотворний образ Ісуса Христа з с. Новий Став, що зберігався у каплиці Собєшаньских. До 40-х рр. 20 ст. село було справжнім паломницьким центром. Віряни приходили сюди звідусіль поклонитися чудотворній іконі Ісуса з Милятина.

Новий Милятин Новий Милятин

У 1788 р. австрійський уряд ліквідував монастир, а будівлями почали опікуватися парафіяльні ксьондзи.
У 1780-1790-х рр. на кошти Францішка Глоговского на місці костелу кармелітів босих (1740 р.) було збудовано новий храм Воздвиження Чесного Хреста (арх. Ф. К. Кульчицький).

Новий Милятин Новий Милятин

На початку 19 ст. добудували бокові приміщення костелу та завершили оздоблювальні роботи. У 1870-1874 рр. виникла необхідність провести реставраційні роботи будівлі храму.

Новий Милятин Новий Милятин Новий Милятин

Архітектура фасаду поєднала риси бароко з елементами класицизму.
Фасад прикрашений декоративним балконом, під яким частково зберігся напис латиною “DE TUIS DONIS…”.
По боках прикрашають дві скульптурні фігури.

Новий Милятин Новий Милятин Новий Милятин

Інтер’єр храму вирізняється багатством декору. Біля північної стіни пресвітерію знаходиться мармуровий пам’ятник власниці села – Антоніни Рациборської, 1808 р.(ск. Г. Вівер). Збереглись також фрагменти дерев’яної скульптури та різьби головного вівтаря. Стіни прикрашає декоративний розпис 19 ст.
В Милятинському костелі був орган, який після приєднання земель Галичини до Радянського Союзу був демонтований та перевезений до Львова в собор св. Юра, де і знаходиться нині.

Новий Милятин Новий Милятин

Поруч с костелом стоїть цегляна аустерія 18 ст. – це був своєрідний комплекс, що складався з корчми, стаєнь та кімнат для торгівців, які прибули на ярмарок.

Новий Милятин

В 1934-35 рр. проводились реставраційні роботи будівлі, а з 1961 р. тут був звичайний продуктовий магазин.

Новий Милятин Новий Милятин

При в’їзді в село стоїть одна з двох каплиць, встановлених за наказом Яна ІІІ Собєського, на честь спільної перемоги козаків на чолі з П. Сагайдачним та польського війська над турками під Хотином в 1621 р.
Монумент має форму триярусної башти-стовпця, з нішами у вигляді арок на кожному боці ярусу.

Новий Милятин Новий Милятин

 


Переглянути Новий Милятин на мапі більшого розміру




Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*