Спільноти Travel Ukraine & World
Youtube Telegram Instagram Facebook Pinterest Twitter

Олесько

20.01.2012 31 Коментарі

Олесько (Olesko) – селище міського типу в Буському районі Львівської області.
Якщо ви їхатимете Київською трасою від Бродів до Львова, то перед Олеськом з правого боку побачите на 50-метровому пагорбі Олеський замок, один з найгарніших замків Східної Європи, розташований у південно-східному куті Буської низовини, де починається горбисте пасмо Вороняки.

На початку 14-го століття замок належав останньому галицько-волинському князеві, литовцеві Дмитру-Любарту Гедеміновичу, а потім перейшов до рук польського короля Казимира ІІІ. У середньовіччі фортеця зазнавала багаторазових нападів татар, була сильно пошкоджена і відновлена 1590-го року магнатом Станіславом Жолкевським. 1605 року замок перейшов у власність Даниловичів, у той час, коли тут служив батько Богдана Хмельницького Михайло.

Олеський замок відомий у польській історії ще й тим, що 1629 року тут народився онук Даниловича, майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський. Існує легенда про народження цього одного з найвизначніших польських королів і полководців. Він народився під час грози; на замок ще й тоді напали татари… Коли бабка повитуха поклала немовля на чорний мармуровий стіл, вдарив дуже сильний грім, стіл тріснув, і бабка оглухла. Відразу ж з’явилося пророцтво про те, що новонароджений буде незвичайною людиною… Пророцтва переслідували Собеського все життя.

З 1647 року Олесько перейшло у власність Андрія Конєцпольського, а 1725 року один із синів Собєського, Костянтин, продав Олесько Жевуським. Цей рід довів замок, по суті, до руїни. Незважаючи на величезні прибутки Жевуських, вони через надто «веселий» спосіб життя потрапили в борги, і їхні маєтки наприкінці 18 століття пішли з молотка.

1882 року Олеський замок, як державну пам’ятку, купило Товариство опіки над замком в Олеську. У свої подальшій історії замок багаторазово страждав від руйнацій: декілька пожеж і сильний 15-хвилинний землетрус 1838 року спричинили до руйнування мурів замку, також було сильно пошкоджено його ліве крило. А вже за совєтських часів 1951 року сталася нищівна пожежа фортеці від удару блискавки… Незважаючи на все це, замок вистояв. Коли Галичина була приєднана до СРСР, в замку організували табір польських військовополонених. А з 70-х років минулого століття тут виставлена експозиція Львівської Галереї Мистецтв.

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож


Booking.com - Найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% - 15%. Наш досвід бронювання.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Постійна знижка -6% з промокодом TUW6 . Наш досвід страхування.

INFOBUS.eu | Квитки онлайн - Інтернет-платформи з продажу квитків на автобус, Ж/Д, Авіа, наявність, акції.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Lv 29.04.2012 23:44 Відповіcти
Дуже файно! Але Олеско -- то не тілько замок. Саме містечко теж дуже старовинне і цікаве. Окрім замку, там є ше оборонний костел кінця 15 ст. з дуже цікавою оборонною вежею, бароковий монастир капуцинів (18 ст) навпроти замку, цвинтар з високомистецькими надгробками з 18 ст., і міський оборонний вал коло него. Коло Ринкової площі -- руїни синагоги 19 ст, а на самій площі -- вищезгаданий костел і декілька цікавих кам'яничок, причому дві з них -- з 17-18 ст. Кажуть, навіть є колишня ратуша, перебудована.
Vladya 30.04.2012 08:06 Відповіcти
Так ви праві.В самому місці особливо і недовелось побувати, тільки замок, хоча я там був рази 4 вже. Але в планах є і місто. дякую за опис, буде в нагоді. А мій опис ще недописаний. ще є багато світлин, та і треба все описати.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*