Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Львів. Аптека “Під Чорним орлом”

28.02.2021 92

Аптека була заснована у 1735 році військовим фармацевтом магістром Наторпом.

Аптека “Під Чорним орлом” розташована на площі Ринок у наріжному будинку, яким починаються вулиці Друкарська та Ставропігійська, за адресою вул. Друкарська, 2). Аптека була заснована у 1735 році військовим фармацевтом магістром Наторпом. У ті часи кожна аптека мала свій символ, що вивішувався перед входом до аптеки.

Львів. Аптека "Під Чорним орлом"

Основною діяльністю аптеки був відпуск ліків. Так, як фармацевтичної промисловості не існувало, то кожна аптека для своїх потреб готувала екстракти, настойки, еліксири, мазі та лікувальні вина, в тому числі і знамените “Залізне вино”. Крім ліків аптеки виготовляли і косметичні засоби. У 1773 році Наторп відпродав аптеку магістру Антону Пеца. Управляючим аптеки був магістр Кароль Шерф.

У 1805 аптека згадується, як «циркулярна» і належить магістру А. Саломону: така назва присвоювалася аптекам Австрійської монархії у випадку, коли її власника обрано і призначено головою колегії аптекарів. «Циркулярна» аптека забезпечувала ліками не лише міських жителів, але й військовий гарнізон, розташований на теперішній вулиці Лисенка. Аптека «Під чорним орлом» протягом століття була «циркулярною», та однією з найкращих аптек Львова.

У 1874 році наступними власниками аптеки стали поляки Кароль Склепінський, а згодом і цого син Антоній. Склепінський відремонтував аптеку та оздобив Торговий Зал. З 1923 по 1939 рік власником аптеки був українець Михайло Терлецький.

У 1966 році було створено музей історії фармації. Ідея створення музею виникла ще у XIX ст. У 1868 році було створено Галицьке товариство аптекарів, якому вдалося зібрати невелику колекцію експонатів, але в умовах Австро-Угорської імперії створити музей було неможливо. Після ремонтно-реставраційних робіт експозиція музею значно розширилась і нараховує 16 експозиційних залів.

Торговий зал. Стеля Торгового Залу прикрашена поліхромними розписами, виконаними на початку 19 століття віденським майстром Штаалем.

Матеріальна кімната. У другому залі колись була матеріальна кімната, де зберігались запаси медикаментів. Тепер тут виставлено колекції посуду для зберігання медикаментів, частину аптечного обладнання різних епох, старі патентовані ліки тощо.
Лабораторія. Інтер’єр третього залу відтворює вигляд старовинної аптечної лабораторії.
Кімната історії фармації. В цій кімнаті розповідається про основні етапи розвитку фармації в Єгипті, Стародавній Греції та Римі, державах Близького Сходу та Західної Європи.
Флігель. Далі йде дерев’яна галереєя у чотириповерховий флігель, збудований на зламі 15 — 16 столітть.
Аптечні підвали. Вниз по сходах, розміщені старі аптечні підвали, де відновлено інтерєри початку 18 століття. Тут експонуються великі деревяні бочки та бутлі для зберігання лікувальних медичних вин.
Внутрішній дворик. З аптечних підвалів дубовими сходами знаходиться внутрішній дворик, де вдалося реставраційними засобами відтворити вигляд жилого будинку заможного міщанина 16 — 17 століть.

Львів. Аптека "Під Чорним орлом"

Музей працює: з 9:00 до 20:00 год. Без вихідних.
Вхідна плата: для дорослих 30 грн., для учнів, студентів – 10-20 грн. відповідно; Фото та відео зйомка 5 грн.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*