Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Церква Святого Духа (музей “Русалки Дністрової”)

22.12.2011 34

Церква Святого Духа (музей “Русалки Дністрової”)

Церква Святого Духа була побудована в 1729 р. Під час Другої Світової війни церкву було зруйновано, дивом збереглася лише вежа-дзвіниця. В кінці 18 ст. на ній було встановлено годинник, перевезений з Манявського Скиту.

З 1783 р. Святодухівська церква була передана греко-католицькій духовній семінарії, у якій навчалися творці “Русалки Дністрової” – М. Шашкевич, І. Вагилевич, Я. Головацький – засновники гуртка ‘Руська Трійця’.

В 1833 р. Маркіян Шашкевич організовує гурток “Руська трійця”, діяльність якого розпочинає національне літературно-культурне відродження в Галичині, піднімає самосвідомість українського народу.
В 1835 р. Шашкевич виголошує в семінарії публічну промову українською мовою, що на той час було неприпустимо, а в 1836 р. робить ще сміливіший крок – дає початок виголошенню проповідей українською мовою.
В 1837 р. Руська Трійця видає в Будайській друкарні Пештського університету альманах “Русалка Дністрова”, що став явищем всеукраїнського значення за змістом та мовою, а також підніс ідею єдності українських земель.

В 1957 р. відбулося урочисте відкриття музею “Русалки Дністрової”. Експозиція розповідає про тяжке соціально-політичне та культурне становище українців Галичини у складі австрійської держави на початку 19 ст., зокрема про заборону української мови в навчальних закладах і державних установах.
В музеї представлені документи, які розповідають про укладання збірки “Русалка Дністрова”, умови видання, тираж та його долю. Особливий інтерес становлять рідкісні видання альманаху: 1837 р. – у Будимі, 1910 р. – у Тернополі, 1987 р. – у Києві, а також “Родовідне дерево” Маркіяна Шашкевича.

Адреса: Львів, вул. Коперника, № 40. Тел.: (032) 298-74-82

Робочий час:
Вівторок – п’ятниця:
11:00 – 17:00 (каса до 16:30)
Субота та неділя:
10:00 – 18:00 (каса до 17:30)
Понеділок: вихідний

Вартість квитків:
– для дорослих: 30 грн
– для дітей і пенсіонерів: 20 грн
– для студентів: 30 грн

Вартість екскурсій:
– для дорослих: 60 грн
– для дітей і пенсіонерів: 30 грн
– для студентів: 50 грн

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*