Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Свірж

06.03.2021 45

Замок закладений у XV столітті Андрієм і Мартином Свірзькими, вперше згадується у 1484 році.

Свірж — село в Перемишлянському районі Львівської області на ріці Свірж, між Бібркою і Перемишлянами.

Перші писемні згадки про замок датуються 1530 р., тоді він належав родині Свірзьких і з тих пір перебудовувався. Від первісної будівлі залишилися тільки стіни нижніх ярусів. Замок мав добре оборонне розташування, побудований на відособленій горі Белз поблизу села Свірж (в часи зведення Свірж мав статус міста), він був оточений болотами, ставками, ровами і розвідним мостом.

В 1648 році замок спалили татари, а під час визвольної війни під проводом Хмельницького в 1648-1654 його декілька разів брали козаки. В 1672 на замок напали турки (про його переможця інформація в джерелах суперечлива). В 1675 витримує натиск татарських и турецьких військ і захищає своїми стінами залогу, яка втекла з Поморянського замку.

Сучасного вигляду Свірзький замок набуває коли стає родинною резиденцією графів Цетнерів. Цетнери перебудовують замок, закладають парк з ставками, будують багато господарських будівель. В 1907 р. власником замку стає граф Роберт Лямезан Салянс. Він одразу проводить реставрацію замку, оздоблює його цінними меблями, картинами. Під час Першої світової війни замок спалюють російські війська. Будівля згоріла разом зі всіма цінностями, залишились лише стіни. Та вже до 1926 р. Граф Роберт знову відновлює будівлі замку. Під час ІІ світової війни замок пограбовано і частково зруйновано.

Нова реставрація замку 1975 – 1983 рр. пов’язана з ім’ям Андрія Шуляра, Заслуженого архітектора України, лауреата державної премії ім. Т. Шевченка. Шуляр запропонував відреставрувати замок та використовувати його як будинок відпочинку архітекторів. В цей період поновлені білокам’яні портали в проїзді центральної вежі, перекладені кам’яні сходи, бордюри, замінене перекриття, відновлені інтер’єри жилих приміщень, господарських будівель. найскоріше це і врятувало замок від великих руйнувань і він досить добре зберігся до наших днів.
Але Свірзький замок потребує подальшої реставрації.

Найкраще їхати до Свірзького замку зі сторони с. Бібрка. Далі їхати за вказівниками “Перемишляни”. Також можна добиратися з м. Перемишляни.

Оборонна башта (руїни) розташована з правого боку від в’їзду в замок. Можливо, входила в комплекс зміцнень.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*