Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Оброшине

20.01.2012 22

Оброшине — село міського типу в Пустомитівському районі Львівської області. Перша згадка 1431 р. «Оброшине» від слова «оборіг».

Каземір Ягелонський в 1456 р. заставив Оброшин, каштелянові Петрові Шамотульському за борг. Через 10 років за королівським дозволом це володіння відкуповує архієпископ Григорій з Санок і відтоді воно становить власність Львівських єпископів.
Доходи від нього отримував архієпископ Сєраковський, яки спрямував на реставрацію Катедри. В 1765 році подарував війтівство в Ставчанах і Оброшині Кафедральній Капітулі, але при умові, що власник війтівства не перейме його по життєво.

В результаті змін Оброшин залишився виключною власністю архієпископів. До часу, коли архієпископом став Ян Скрабко, Оброшин був звичайним фільварком, при тому зруйнованим підчас шведської війни. І тільки Ян Скрабко підняв його з руїни, взявши це під львівське село під особливу опіку і зробив тут літню резиденцію.

Палац Архієпископів. 1730 р. — Фердинанд Кіцький звів резиденцію з палацем, яку назвав на свою честь Фердинандівкою, за проектом архітектора Юзефа Фонтана.

Дендропарк «Оброшине».
Церква Св. Дмитра, 1914 р., проект: Лушпинський О., Обмінський Т.
Напівзруйнований парафіяльний костел, 1791 р., (який діяв до кін. 1940-х рр.) за часів архієпископа Фердинанда Кіцького (Ferdynand Kicki, 1715-1797), та поруч двох арочна дзвіниця.
Церква Св. Дмитра, 1914 р., автори проекту: Лушпинський О., Обмінський Т.
Парк (18 ст.) 5 гектарів.

 


Переглянути Оброшине на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*