Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Старе Село

20.01.2012 33

Старе Село – село Пустомитівського району, Львівської області. Перша письмова згадка про Старе Село походить з 1454 р., коли вельможа Ян Завіша призначив дотацію для костела цього села.

Мене цей замок вірніше фортеця дуже вразила і коли ми до неї підїзжали я навіть сторопів, оскільки не чекав побачити перед собою таку величезну споруду. Фортеця в Старому Селі вважається найбільшим замком в Україні і займає площу 2 Га.

Розташований в центрі сіла, яке відноситься до стародавніх поселень і лежить недалеко від літописного Звенігорода. Через Старе Село проходив на Львів, Волошській шлях, і в 1448 р. тут був споруджений дерев’яний замок, знищений турками. Між 1584 і 1589 рр. зведено кам’яні стіни. У 1642 р. на цьому ж місці закладений новий замок, проте будівництво його не було закінчене, і в 1648 р. він був зруйнований. У 1649 р. почато будівництво замку набагато більшого розміру, закінчене в 1654 р. Пізніше добудовані парадні південні ворота. У 1672 р. замок успішно витримав облогу турецьких військ, а пізніше не раз піддавався татарським набігам. На початку XVIII в. знаходиться в сильному запустінні. Оновлений в першій чверті XVIII в. У XIX в. приходить в стан повного занепаду.

Замок займає значну площу, що наближається формою до неправильного трикутника. Його стіни досягають 14—16 м висоти. З шести башт збереглися три, а з житлових споруд — лише південний і східний корпуси. На глухих площинах стін розміщені бійниці в три яруси — для нижнього, середнього і верхнього бою. Оборонні стіни по периметру (близько 500 м) завершені аттіком, прикрашеним аркатурой. Башти замку вищі за стіни, лише завдяки білокам’яним аттікам. Стіни замку по периметру в завершенні обрамлені аттіком з глухою аркадою, завдяки чому досягається особлива монолітність всієї споруди. Дуже виразна східна башта складної в плані форми. Її завершення виконане з каменя у вигляді розгорненої корони, що складається з обелісків, ваз, волют, і доповнено ліпним орнаментом.
Замок є видатним твором української оборонної архітектури епохи Відродження.

А це збір байкарів у Старому Селі, доволі цікаво хоча треба б було зробити більші організованіше і цікавіше. Але я наприклад все одно перший раз на такому сльоті.

Старе Село


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*