Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Золочів

19.01.2012 19

Золочів (пол. Zloczow) — місто, районний центр Золочівського району Львівської області, розташоване за 64 км від Львова.

Золочів ще в старовині вважався форпостом на шляху до Львова. Вдале географічне розташування міста дозволяло контролювати дорогі, які перетиналися в Золочеві і вели до Львова. У той час Золочівська фортеця відображала нашестя татар і турків і передавала інформацію про настання ворога далі до Львова. На цьому грунтується одна з версій про походження назви міста – Злочів по-польськи – “зло чув”.

Стара фортеця ХVІ століття була зруйнована, і коли польські землі стали власністю магната Марека Собеського, почалося будівництво замку-фортеці, який зберігся і в наші дні. Син Якуба Ян ІІІ Собеській, який був вибраний королем Польщі, любив Золочівську землю, піклувався про неї. Сім’я Собеськіх часто бувала в Золочеві, тому в добудованих у той час спорудах з’являються елементи світської архітектури.

На території Золочевського замку Ян ІІІ для своєї улюбленої дружини Марії Казіміра побудував палац в китайському стилі. Таких палаців є тільки три у Европі (Сан Сусі, Петергофі, Золочеві)

У 1939 році в замку розташувався відділ НКВД. За часів німецької окупациі в замку розташовувалося гестапо. У післявоєнні роки в замку розташовувалося ПТУ. І лише в 1986 році тут був відкритий музей.

 


Переглянути Золочів на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*