Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Мигія

20.12.2011 28

Сама назва походить від грецького слова Емигія, що означає “моя земля”.

Історик А. Скальковский довів, що саме Мигія є батьківщиною легендарного козака Мамая, який наводив жах на ворогів Побужжя, Поділля і на Київщині. Саме на цих землях зароджувався гайдамацкий рух. Саме з цими місцями пов’язані імена запорізьких козаків Якова Соломи, Герасима Коваля, Федора Швидкого, Семена Млявого. А у навколишніх байраках ховався ватажок гайдамаків Максим Залізняк.

Мигія

Селище ще відоме тим, що тут знаходиться регіональний ландшафтний парк “Гранітно-степове побужжя”, який бере свій початок з околиць села Мигія. Тут, від Мигії до Олександрівки майже впродовж 40 кілометрів, Буг тече в крутих кам’янистих берегах. Серед простору степів раптом виникає вузька канйоноподібна долина з величними гранітними скелями, порожистим руслом, водовертю і островами.

Тут зібрана велика кількість унікальних об’єктів живої природи. У складі місцевої флори налічується 900 видів рослин та мешкає близько 300 видів хребетних тварин. Місцева популяція полоза лісового – єдина, яка збереглася в степовій зоні Європи.

Мигія Мигія

Мигія

Територія парку тісно пов’язана з Військом Запорізьким Низовим і його державою Запорізькою Січчю. Біля злиття річки Ташлика з Бугом, на острові, знаходився Гард, адміністративний центр Буго-Гардовськой паланки, найбільша територіальна одиниць Запорізької республіки. Навіть назви островів і скель, такі як Запорізька Брояка, острів Козака Мамая, скелі Турецький Стіл і Пугач, Гайдамацька Балка, тісно пов’язані із Гайдамацькими легендами, яки зберігають пам’ять про козацьку славу і вольницю. Говорять, що на одному з бузьких островів стояла дерев’яна церква, побудована козаками без єдиного цвяха. Ще один цікавий факт, в 1785 році тут був створений Бузький єгерський корпус, яким командував М.І. Кутузов.


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*